SVĚŽENKY no. 2 - Amerika versus Evropa

Rubrika:  Novinky, publikováno: 11.12.2015

STATE CHAMPS – Punk nové generace

V záplavě mladých pop-punkových kapel, které v posledních letech bojují o pozornost posluchačů, je stále těžší najít ty, kteří si pozornost opravdu zaslouží. Po pečlivém pátrání lze ovšem narazit na formace, které jsou do budoucna velkým příslibem. A právě takovým klenotem jsou State Champs.

 

DEAFHEAVEN – Barevný black metal pro každého

Nepsané pravidlo, že z kalifornské Bay Area pocházejí pouze punkové a trashmetalové kapely, je minulostí. Seznamte se s Deafheaven, formací, jejíž mix poctivého black metalu, post rocku a shoegaze patří mezi to nejlepší, co může současná americká nezávislá scéna nabídnout.

 

MAC DEMARCO – Ušmudlaný bohém

Miluje cigarety, hudbu 60. let a humor ve všech formách. Kanadský bohém Mac DeMarco je vzácným úkazem v době, kdy se objevuje stále více arogantních pseudoumělců bez výrazu. Muziku bere smrtelně vážně, přesto si ho tisíce lidí oblíbily hlavně pro ležérní vystupování a fakt, že se s ničím moc nes*re.

 

NÈRO SCARTCH – Odvrácená tvář jednoho elektroswigaře

Myslím, že jsem na Piece Of My Life zúročil všechnu inspiraci, kterou mi doposud daly hudebníci jako Nine Inch Nails, The Prodigy, Marilyn Manson nebo Depeche Mode. To, že mám tuhle muziku rád, je na nahrávce cítit, ale já se snažím jít svou cestou a mít svůj sound,“ tvrdí nečekaně klávesák roztančených elektroswingařů Mydy Rabycad, Jakub Svoboda, který si na své sólové dráze říká Nèro Scartch.

Celé profily aktuálních svěženek si můžete přečíst v prosincovém vydání časopisu Rock & All.

Jakub Poštolka, Vojtěch Tkáč, Pavel Zelinka

(Navštíveno 212krát, z toho 1krát dnes)
0
 

Hodnocení k článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...

TagySouvisející články