Sto zvířat chystá živé koncerty v omlazené sestavě

Rubrika:  Novinky, publikováno: 01.06.2021

Loni si kapela příliš nezahrála, ale stihla v říjnu vydat nové album 30 let testováno na lidech, které bylo pozitivně přijato jak fanoušky, tak kritikou. Zvířata se tudíž těší, až zahrají dvanáct nových songů naživo na venkovních scénách, a to již na konci června, ale především v červenci, srpnu a září. V kapele na konci roku došlo k personální změně, kdy na rytmické posty nastoupila třicátnická krev – Jakub Červinka (kytara), Jan Neruda (baskytara) a Jakub Nývlt (bicí). K jistotám a rodinnému stříbru patří dechová sekce Pablo Herzog (trubka), Martin Kachna Líska (trombon) a Jiří Hanzlík (barytonsaxofon). Na postech zpěváků jsou stále Jana Jelínková a Honza Kalina, kteří v roce 1990 Sto zvířat zakládali, a klávesista Petr Hostinský.
Autor všech textů na novém albu je tradičně Tomáš Belko a ten napsal i text k písni Praha, ke které napsal hudbu někdejší kytarista a zpěvák kapely Petr Ostrouchov. K této písni, jež patří k vrcholům alba, kapela v červnu natočí videoklip, který ukazuje Prahu z pohledu dětí, teenagerů, dospělých i starců.
Sto zvířat v dubnu odehrálo streamovaný koncert z pražské Akropole, který vidělo více než 20 000 diváků a speciální koncert pro fanoušky v autech v pražské tržnici v rámci projektu Art Parking.
Na podzim kapela chystá odložené turné a křest alba v Praze, Brně, Plzni, Českých Budějovicích a dalších městech.

STO_ZVIRAT_2021_3

red, foto Michal Linhart

(Navštíveno 26krát, z toho 1krát dnes)
0
 

Hodnocení k článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...

TagySouvisející články