St. Vincent příští rok vydá šestou sólovou desku

Rubrika:  Novinky, publikováno: 29.12.2016

Zpěvačka a kytaristka Annie Clark, která vystupuje pod uměleckým jménem ST. VINCENT, vydá v příštím roce své další řadové album. Zatím bezejmenná deska bude následovníkem dva roky starého eponymního kousku a autorka se na ní zaměří na okomentování politické situace posledních měsíců. „Je to nejvýraznější deska, kterou jsem zatím udělala,“ dodává.

Clark uvádí, že album by mělo vyjít v průběhu následujícího jara a že současná situace ve světě ji nemohla nechat chladnou. Tak se zavřela do studia a své pocity z politického vývoje převedla do dalšího hudebního díla. „Současné dění by mohlo být velkou inspirací pro všelijaké umělce. Měli bychom si vážit toho, že pořád ještě můžeme dělat, co se nám líbí a měli bychom z toho tedy vytěžit maximum. Zrovna teď, kdy je na globální politické scéně co komentovat, je to trochu riziko, ale cítím, že má snaha bude oceněna.“

Informace o novinkovém albu uzavírá pro tuto hudebnici úspěšný rok, během kterého byla také součástí oceňovaného festivalu Davida Lynche, který proběhl v Los Angeles.

St. Vincent, vlastním jménem Annie Erin Clark, začala svou hudební kariéru jako členka skupiny THE POLYPHONIC SPREE. Své první sólové album Marry Me vydala v roce 2007 a do dnešního dne má na svém kontě celkem pět řadových desek (pokud počítáme i spolupráci s Davidem Byrnem Love This Giant, která vyšla v roce 2012).

Aleš Lochman

(Navštíveno 155krát, z toho 1krát dnes)
0
 

Hodnocení k článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...

TagySouvisející články