Špeky hudebního roku 2015

Rubrika:  Novinky, publikováno: 31.12.2015

Letošní rok byl slovy medvědů od Kolína, obzvláště vypečený. A to i v hudební oblasti. Náš silvestrovský přehled si nenárokuje být seriózním průletem uplynulých 365 dnů, ale snad zábavným ohlédnutím za historickým úsekem, který v kronikách bude mít vročení 2015.

Začneme masákem největším – KANYE WESTEM. Tento ředitel zeměkoule toho stihl v letošním roce poměrně dost. Jako hlavní hvězda monstr festivalu v Glastonbury nejdříve o sobě prohlásil, že je největší rocková hvězda všech dob a pak šíleně zprznil posvátnou Bohemian Rhapsody od The Queen. Jen pár týdnů poté o sobě prohlásil, že bude v roce 2010 kandidovat na prezidenta Spojených států. To už chce sebevědomí!

Ani MADONNA nezahálela. Koncertovala jak o život (podívala se i do Prahy), a aby na festivalu Coachella vystoupila z řady, zopakovala svůj oblíbený fór s vášnivou líbačkou s hostem na pódiu. Fór ovšem je, že nejen fanoušci, ale i samotný zpěvák DRAKE, který se stal tentokrát obětí ataku zpěvačky, z celé akce odcházel značně otřesen. A my se ptáme, proč to všechno?!

madonna-kissing-drake

Trochu vážnější příběh se odehrál u Thomsonů. Konkrétně v bytě Micka, kytaristy SLIPKNOT. Muzikant skončil v nemocnici pobodán vlastním bratrem. Podle policejní zprávy vyjížděla hlídka k hlášené rvačce ve středu kolem půl páté ráno. Na místě našla oba bratry, oba zjevně opilé a zraněné. Naštěstí bodná zranění neměla na aktivity kapely žádný vliv. Už za pár týdnů se Slipknot představí v rámci evropského turné v Praze.

Slipknot

DAVE GROHL asi nebude na datum 12. června 2015 vzpomínat v nejlepším. Právě ten den si totiž hned zkraje koncertu ve švédském Göteborgu se svými Foo Fighters zlomil nohu. Koncert nezlomil vůli zpěváka večer dotáhnout do úspěšného konce, a ten odehrál tříhodinové show v sedě, kdy mu zdravotníci ošetřovali končetinu „za pochodu“. Bohužel velká vystoupení na významných evropských festivalech musel odložit. Svůj hendikep prodal ještě jednou, a to když zvládl odehrát výroční koncert v Robert F. Kennedy Memorial Stadium ve Washingtonu na Den nezávislosti. To už měl pro nohu v gipsu k dispozici epesní křeslo.

Ještě jednou MADONNA. Tentokrát kousek, který určitě neplánovala. Na vyhlášení Brit Awards si nestihla dostatečně rychle rozepnout plášť, a tak díky netušícímu komparzu hodila uprostřed písně výstavní záda. Nic se jí naštěstí nestalo.

Pojďme od velkých hvězd k nám, obyčejným smrtelníkům. Doverská police netušila, že má ve svých řadách velkou hereckou hvězdu. Zjistila to až poté, co svých služebních vozů nainstalovala kameru primárně sledující dění na zadních sedadlech. Poté, co odhalila v záznamech kamery excelentní výkon na píseň Shake It Off od Taylor Swift, nepostihla řidiče kázeňským postihem (např. řízení bez držení volantu atd.), ale naopak záznam jeho „představení“ vystavila na YouTube profilu policejního okrsku. U videa zvláště oceňujeme způsob, jakým se hvězda, vždy po pozdravení jiného řidiče, zpátky dostala do role.

A co domácí scéna? Možná jste před časem zaregistrovali, že kdysi velmi populární plzeňská skupina BURMA JONES chystá velký comeback. Proběhlo pár koncertů v téměř původní sestavě a pánové začali pracovat na novém albu. Letos ho opravdu dokončili, leč kolekce zřejmě nikdy nevyjde. Ptáte se proč? Dvě stěžejní postavy skupiny, tedy zpěvák Bohouš Josef a kytarista Vašek Křivanec, si totiž na podzim vjeli do vlasů. A to tak, že doslova. Nezůstalo totiž jen u vypjaté hádky, ale konflikt přešel v nefalšovaný pěstní souboj…. Zkrátka a dobře, pánové si dali navzájem po čuni, nechtějí už se v životě vidět a celá Burma Jones, včetně připravené nové desky, šla celkem pochopitelně opět k ledu. Čerstvá novinka, pětice prý nacvičuje repertoár s novým zpěvákem. Co teď ale s tou deskou?!

Burma Jones

Nemůžeme vynechat TOMÁŠE ORTELA, který nás poměrně výrazným způsobem v redakci zaměstnával. Dokonce tak, že jsme mu věnovali prestižní samostatný článek – ZDE. Asi největší dojem na nás zpěvák udělal, po zpívánkách Princezny ze mlejna a Hymny pro dělnickou stranu, novým, lyrickým, sólovým projektem, který se nebojí jít s city na hloubku. A tak je to správné!

Na další kroky DANIELA LANDY by si po letošním roce vsadil asi málokdo. Silně pravicově naladěný zpěvák překvapil už svým převlekem za Žito 44. Přesto jeho letošní diplomatické cesty do Afghánistánu a proklamace, že má mezi muslimy kamarády, moc pravicově naladěně obecenstvo nepotěšilo. Co ti říkají na připravovaný song se Sediqem Shababem, který vyjde v den jarní rovnodennosti, se můžeme jen dohadovat.

A tak na závěr tu máme pro všechny na konec roku alespoň jednu rozpustilou hříčku. Najdete mezi veselými metalisty pandu ještě do konce roku?

find_the_panda_v2

Vše nejlepší v novém roce vám přeje redakce Rock&All!!!!

(Navštíveno 380krát, z toho 1krát dnes)
0
 

Hodnocení k článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 4,00 out of 5)
Loading...Loading...

TagySouvisející články