Soudní spor mezi Lanou Del Rey a Radiohead je minulostí

Rubrika:  Novinky, publikováno: 26.03.2018

Několik měsíců trvající soudní spor o autorská práva, podle něhož Lana Del Rey ve svém songu Get Free okopírovala melodii z písně Creep od Radiohead, je u konce. Sama zpěvačka to podle serveru NME potvrdila během svého vystoupení na Loollapalooza Brazil. “Nyní, když soud skončil, si myslím, že tuhle píseň můžu zpívat kdykoli se mi zachce,” řekla na pódiu dvaatřicetiletá zpěvačka.

Zprávy o soudním sporu se na veřejnosti objevily v lednu, kdy zpěvačka zveřejnila na Twitteru příspěvek, že právní zástupci britských rockerů chtějí docílit toho, aby kapela získala 100% autorská práva k její písni, která se nachází na posledním albu Lust For Life. Lana Del Rey jim prý nabídla 40%, to ovšem právníci odmítli.

Dnes již kultovní pecka Creep pochází z desky Pablo Honey, jež vyšla v roce 1993. Obě skladby, které jsou si opravdu dost podobné, si můžete poslechnout níže. A nezapomeňte, že Lana Del Rey bude letos hlavní hvězdou Aerodrome festivalu, který se bude konat na letišti v Panenském Týnci od 28. do 30. června.

Jakub Poštolka

(Navštíveno 179krát, z toho 1krát dnes)
0
 

Hodnocení k článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...

TagySouvisející články