Sluchátka Bose špehují své uživatele

Rubrika:  Novinky, publikováno: 26.04.2017

Sluchátka Bose jsou brána za jedny z nejkvalitnějších na trhu. O to překvapivější přichází zpráva, že společnost, která je vyrábí, byla obviněna ze špionáže uživatelů svých výrobků. Jedná se konkrétně o značková bezdrátová sluchátka, na která byla naistalována bezplatná aplikace Bose Connect sledující posluchačské návyky uživatelů. Vzhledem k tomu, že před instalací aplikace jsou zákazníci vyzváni k souhlasu s poskytováním informací, zdá se být vše v pořádku. Jenže stížnost podaná Kylem Zakem u federálního soudu v Chicagu mluví o dalších aktivitách Bose, které už jdou daleko za práva uživatelů.

„Lidé by se měli dozvědět o praktikách Bose,“ tvrdí Christopher Dore, advokát zastupující Zaka v právním sporu. „Lidé poslouchají hudbu nebo mluvené slovo na sluchátkách nejen aby nikoho nerušili, ale právě proto, že chtějí poslouchat sami. Nechtějí být u této činnosti rušeni ani nechtějí tuto činnost s nikým sdílet,“ dodává právník.

O co ve sporu konkrétně jde? Kyle Zak obvinil společnost, že se snaží zvýšit zisk prodejem shromážděných informací o zákaznících. Konkrétně jde o to, že společnost nejen že stahuje seznamy skladeb nebo rozhlasových stanic, které si pouštíte, ale vedle toho tiše prodává veškeré informace z používaného smartphonu (včetně vašeho emailu, sériového čísla telefonu, jména a adresy) třetím stranám, jako je například Segment, jejíž webové stránky slibují shromažďovat údaje o zákaznících a “posílat je komukoliv”. Poslechové návyky nabízí množství vhledů do osobnostní charakteristiky uživatele, jeho chování, politických a náboženských názorů zákazníků atd.. „Chování obžalovaných demonstruje velké nerespektování práv na ochranu soukromí spotřebitelů,“ uvádí se v závěru stížnosti.

Právníci Kyleho Zaka požadují stažení aplikace z trhu a náhradu škody ve výši více než 5 milionů dolarů. Společnost Bose během minulého týdne prozatím neodpověděla na žádosti o připomínky k navrhovanému soudnímu řízení.

A co vy? Taky používáte bezdrátová sluchátka?

Pavel Zelinka

(Navštíveno 206krát, z toho 1krát dnes)
0
 

Hodnocení k článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...

TagySouvisející články