Slowdive po 22 letech zveřejnili novou skladbu

Rubrika:  Novinky, publikováno: 12.01.2017

Kapela SLOWDIVE vydala své poslední řadové album Pygmalion v roce 1995. Od té doby se členové tohoto výjimečného shoegazového uskupení věnovali jiným hudebním aktivitám, například projektu MOJAVE 3, který měl být chápán jako přímý pokračovatel domovské skupiny, nebo MINOR VICTORIES, superkapele, kterou kromě frontwomanky Rachel tvoří ještě Stuart Braithwaite z MOGWAI, Justin Lockey z EDITORS a jeho bratr James.

Slowdive se dali znovu dohromady v roce 2014 kvůli sérii koncertů po Evropě a Severní Americe, u nás jsme je mohli vidět v loňském roce na festivalu Colours Of Ostrava. A takový reunion samozřejmě naznačoval, že bychom se po dvou dekádách mohli dočkat i nového studiového materiálu. Rachel Goswell to v jednom z rozhovorů potvrdila a fanoušci se tak začali na novou porci muziky těšit. V tuto chvíli je (alespoň částečně) nekonečné čekání u konce.

12. ledna ráno (po premiéře během vysílání stanice BBC Radio 6) byla totiž skladba Star Roving vypuštěna do světa. Při poslechu na nás dýchá atmosféra klasických písní Slowdive, ze které je zřejmé, že ani po více než dvaceti letech kapela neztratila ani kousek ze svého kouzla. Poslouchat můžete níže za doprovodu vizuálu, který má na svědomí umělec Nathan David Smith.

„Když jsme se před lety dali znovu dohromady, chtěli jsme samozřejmě tvořit nové věci. Nějakou dobu nám to sice trvalo, ale konečně jsme se k tomu dostali,“ stojí v oficiálním vyjádření kapely na facebookovém profilu. „Doufáme, že si skladbu užijete, už brzy se dočkáte dalších písní, na kterých jsme v poslední době pracovali.“ Novinková nahrávka by údajně měla vyjít ještě letos na labelu Dead Oceans.

Aleš Lochman

(Navštíveno 131krát, z toho 1krát dnes)
0
 

Hodnocení k článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...

TagySouvisející články