Slovenská legenda Dereš se vrací i na vinylu

Rubrika:  CZ / Novinky, publikováno: 21.04.2017

Bratislavská hardrocková skupina DEREŠ, která se proslavila především nezapomenutelným hitem Na panské už na sklonku osmdesátých roků, se vloni již poněkolikáté vrátila na scénu. A konečně téměř po třiceti letech zrealizovala regulérní řadové album, které nazvala – jak jinak – Na panské (recenzi najdete ZDE). To právě vychází také v podobě klasické LP desky. Příznačně v rámci již tradiční akce Record Store Day, který letos celosvětově probíhá 22. dubna. Soubor zároveň oznamuje, že rozhodně míní pokračovat i v koncertní činnosti.

Realizaci vinylu přibližuje bubeník Martin Uherčík: „Po vydání CD (přesněji řečeno dvojCD s 12 novými a 11 archivními nahrávkami – pozn. aut.)  na podzim jsme narazili na zájem o vinylovou verzi. Byl sice poměrně malý, ale opakoval se. Učinili jsme pokus s předobjednávkou a poptávka už byla celkem zajímavá. Rozhodli jsme se tedy do toho jít. Vinylový náklad jsme nechtěli dávat do standardní CD distribuce a v předstihu jsem se dohodl se specializovaným prodejcem vinylů na distribuci a logistice. Lisovna desky dodala v předstihu – očekávali jsme je až začátkem léta – a proto vydání proběhne už na Record Store Day.“

_DSC6182

Na LP vychází výběr z písní obsažených na zmíněných dvou discích. Aktuální sestavu kapely Dereš kromě Uherčíka tvoří zpěvák Vojto Bohuš, kytarista Ivan Horváth, baskytarista Aty Béreš a kytarista a klávesista Lukáš Horváth. Už se těší také na živé hraní – soubor již potvrdil svoji účast například na akci PáRock v bratislavské Mlynské dolině nebo na velkých přehlídkách Topfest v Piešťanech a Dobrý festival v Prešově.

Petr Korál

(Navštíveno 289krát, z toho 1krát dnes)
0
 

Hodnocení k článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...Loading...

TagySouvisející články