Slánský festival Valník podvaadvacáté

Rubrika:  Novinky, publikováno: 05.08.2021

Již dvacátý druhý ročník slánského hudebního open air festivalu Valník se uskuteční jako obvykle předposlední srpnový víkend v areálu letního kina ve Slaném. Název tradiční přehlídky, který může někomu připadat trochu kuriózní, vznikl díky legendárnímu nultému ročníku v roce 1999. Ten se totiž odehrál na místním fotbalovém hřišti na skutečném valníku.

Festival se stejně jako v posledních letech bude konat jako akce dvoudenní a vystoupí na něm třicet skupin. Dramaturgie vychází především z punkrocku a jeho odnoží, ale je jako obvykle dost pestrá a proložená styly jako ska, rock, alternativa, folk, rock’n’roll či hardcore. Hlavními hvězdami festivalu budou určitě skupiny Sto zvířat, Wohnout a Krucipüsk, které určitě netřeba více představovat, spolu s legendou slovenského punk rocku: kapelou Slobodná Európa. Mezi největší festivalová jména patří bezpochyby také Už jsme doma se svým netradičním mixem hudby alternativní, avantgardní i punkové. Sekundovat jim pak budou české punkové legendy E!E a Plexis včetně předních kapel naší punkrockové scény, kterými jsou především domácí slánské Totální nasazení nebo pražská skvadra The Fialky. Dalšími skupinami tohoto žánru jsou Nežfaleš, Punk Floid, Slováci Bratislavské dievčatá nebo Volant s neodmyslitelným saxofonem.

Návštěvníci se mohou těšit také na špičku českého ska, kdy kromě zmíněných Sto zvířat vystoupí populární Fast Food Orchestra. Rock šmrnclý špetkou punku nabídnou pražské party Covers For Lovers a Apple Juice, do folk rocku zabrousí slánští Deratizéři a rock’n’roll zazní při setu zpívajícího právníka Petra Pečeného a jeho skupiny Doctor P.P.. Aby punkových odnoží nebylo málo, svůj alternativní punk přivezou Kohout plaší smrt, ve svižných a rychlých rytmech zahrají také VHS nebo P.U.M. Vyznavače tvrdší hudby jistě potěší nejen Projekt Parabelum s jejich vizuální show, ale i další kapely podobného ražení – Konfront, Censorshit nebo Mr.Dynaboom. V rámci tradiční podpory regionální scény vystoupí také známé lokální kapely Dilemma in cinema, Svoloč, Wajgl či S.N.A.D. Z mladší generace kapel se jako host opět představí zástupce soutěže Skutečná liga, jímž je letos skupina Bikini.

Podrobný program včetně dalších informací o 22. ročníku open air festivalu Valník najdete na jeho webu.

LineUp21-web

red

(Navštíveno 63krát, z toho 1krát dnes)
0
 

Hodnocení k článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...

TagySouvisející články