Sifon oslaví čtyřicáté narozeniny

Rubrika:  Novinky, publikováno: 18.02.2019

Jedna ze stálic západočeské rockové scény, plzeňská skupina Sifon, se dožila takřka neuvěřitelných 40 let existence. Oslavu naplánovala na 6. duben 2019, kdy absolvuje naprosto speciální koncert v legendárním sále Alfa v Plzni na Americké třídě.

Složení hostů napovídá, že proběhne mj. velká výprava proti proudu času, a to až k úplným začátkům této kapely. Se Sifonem totiž po mnoha letech zahrají hned dva zakládající členové, kytarista Bohumil Sluka a baskytarista Jan Pfalzer. Chybět nebudou ani další dávní členové souboru, kytarista Jiří Mothejzík (dnes Extra Band Revival) a bubeník Jiří „Mikeš“ Milý (Alice, Palice). Splněným snem mnoha fanoušků-pamětníků bude jistě účast zpěváka Zdeňka Jakubce (nyní Ultramarin) a baskytaristy Miroslava Zelenky, kteří se Slukou tvořili páteř kapely v 80. letech a stali se pomyslnými architekty všeho, z čeho Sifon mohl v dalších letech dál těžit. Většinu rozsáhlého koncertu ale samozřejmě odehraje současná sestava, ve které vedle dlouholetého kapelníka a bubeníka Jiřího Vébra (v Sifonu působí už 38 roků!) působí klávesista Miloslav Orcígr, kytarista Tomáš Pícl, baskytarista Karel Malý a zpěvák Karel Babka.

Večer zahájí skupina, která je ještě ošlehanější a zkušenější, a to rakovničtí veteráni Brutus. A dalším gratulantem bude Vilém Čok, který už kdysi Sifonu křtil album Generace. Po více než dvacet letech zažije flashback a také si se Sifonem zazpívá.

Petr Korál

(Navštíveno 176krát, z toho 1krát dnes)
0
 

Hodnocení k článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...

TagySouvisející články