Sedmero písní očima Lou Fanánka Hagena

Rubrika:  CZ / Novinky, publikováno: 07.07.2016

Slávek Janoušek kdysi zpíval: „Je to možný, tohleto? No možný to je…“ Možné tak je i to, že mnozí představitelé první a druhé vlny českého punku a nové vlny už jsou dnes padesátníci (a někteří na svých bedrech nesou dokonce šestý křížek). V červnu oslavil abrahámoviny také Lou Fanánek Hagen, frontman nezničitelné skupiny TŘI SESTRY, což bylo samo o sobě dostatečným důvodem důkladně s tímto samorostlým zpěvákem a textařem probrat nejen jeho už více než třicetileté působení na zdejší hudební scéně. Vedle obsáhlého rozhovoru, který si můžete přečíst v novém čísle tištěného Rock&All, jsme se také zpéváka zeptali, co se mu vybaví, když se mu dnes připomenou ikonické zářezy jeho kariéry.

SOVY V MAZUTU (TŘI SESTRY)

To je Sahula, komplet jeho písnička, slavná už z dob SPÁLENÉ TLUMIVKY. Vybavuje se mi, jak to hrával ještě v předsestřím období, když se kalilo někde venku. Půjčil si kytaru a zahrál Sovy v mazutu.

ŽIVOT JE TAKOVEJ (TŘI SESTRY)

Rovněž sahulovina. Vzpomínám si, jak ji poprvé zahrál na branickém hřišti ABC, kam jsme chodili chlastat. Poslouchali jsme ji a říkáme: „To je dobrý!“ Ten večer ji zahrál asi třikrát a pak jsme ji udělali s kapelou.

PRŮŠA (HAGEN BADEN)

Hlavní hit HAGEN BADEN… Ronaldova polka, v níž mi okamžitě, jakmile jsem ji slyšel, zněl refrén „Průša je úchyl“. Nevím proč, žádnýho Průšu jsem neznal. Bylo to skoro mystické vnuknutí.

GEL NA PRDEL (STARÁ KOVÁRNA)

To jsou Devo, předělávka jejich Girl U Want, a tam ten slogan byl jasnej, to jsem musel udělat. V originále se zpívá „She’s just the girl“, takže „Chci často gel“ – a místo „Girl you want“ jsem použil „na prdel“.

KONEC BULLA MÁCHY (TŘI SESTRY)

Inspirace Škvoreckého povídkou ze sbírky Hořkej svět, která se mi moc líbila. K té písničce se to hodilo, myslím, že to je povedený spojení. Dodnes ji hrajeme, i když ne pořád.

MEXIKO (TŘI SESTRY)

Jedna z mála písní, na kterých jsem se podílel i skladatelsky. Když mě ten motiv napadl, na pusu jsem ho hulákal do telefonu a Magor tomu dal přibližně ty správný akordy… Hodně oblíbená píseň, ta se taky hraje furt.

HOMOSEXUÁL (TŘI SESTRY)

Převzatá věc I Wanna Be A Homosexual od SCREECHING WEASEL. Tu jsem taky musel udělat. Pomalu se rozjíždí, ale pak jede až do konce. A ten můj text je napsanej podobně, s podobnou nadsázkou, jakou mají Screechinové. Oni to prý pojali jako parodii na píseň nějaký jiný skupiny, která zpívala „I don’t want to be a homosexual“.

CELÝ OBSÁHLÝ ROZHOVOR S LOU FANÁNKEM HAGENEM NAJDETE V ČERVENCOVÉM ČÍSLE ČASOPISU ROCK&ALL!

Petr Korál

(Navštíveno 1 792krát, z toho 1krát dnes)
0
 

Hodnocení k článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3,00 out of 5)
Loading...Loading...

TagySouvisející články