Šedivá repríza The Beach Boys v Praze?

Rubrika:  Novinky, publikováno: 15.11.2016

Po bezmála půlstoletí se 10. června 2017 vrátí do tuzemské metropole legendární skupina THE BEACH BOYS, která vznikla v Kalifornii v roce 1961 a v její početné diskografii figuruje i jeden z největších rockových milníků: album Pet Sounds (1966), plné netradičních instrumentací, zvukových efektů a samozřejmě skvěle sezpívaných vokálů.

Zatím poslední album That’s Why God Made The Radio (2012) skupina natočila v rámci zvýšené aktivity (či spíše reunionu) při příležitosti oslav svých abrahámovin v obsazení Brian Wilson, Mike Love, Al Jardine, Bruce Johnston a David Marks, tedy bez výjimky členů kapely z poloviny šedesátých let. Z bratří Wilsonových už nejsou dlouho mezi námi Dennis a Carl, ale do Prahy, kde měli The Beach Boys koncertní premiéru v roce 1969, se v příštím roce nevrátí ani Brian, který měl od počátku pověst hudebního mozku skupiny.

 

Nejstarší z bratrské trojice totiž paralelně se šňůrou The Beach Boys jede vlastní světové turné Pet Sounds 50th Anniversary a v době, kdy budou ostatní Plážoví chlapci pilně koncertovat v Evropě, má v diáři zrovna štace v domovské Kalifornii. O této drobnosti více či méně recyklovaná tisková zpráva v tuzemských médiích taktně mlčí, předprodej vstupenek totiž startuje tento týden.

Pavel Víšek

(Navštíveno 324krát, z toho 1krát dnes)
0
 

Hodnocení k článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 4,00 out of 5)
Loading...Loading...

TagySouvisející články