Scorsese a Jagger představují svůj Vinyl

Rubrika:  Novinky, publikováno: 15.02.2016

Netrpělivě očekávaný televizní seriál z produkce HBO je tu. Sonda do New Yorku sedmdesátých let minulého století, která pojednává o osudu ředitele nahrávací společnosti, bude mít na kanálech HBO a HBO GO českou premiéru v pondělí 15. února ve 20:00. Pro ty, kteří HBO nemají, mám dobrou zprávu. Pilotní díl je totiž možné shlédnout zdarma, a to ZDE.

Sedmidílný Vinyl se odehrává v sexem a drogami nasáklém světě hudebního průmyslu. Diváci budou sledovat osudy Richieho Finestry, ředitele krachujícího labelu, jemuž se začíná rozpadat také osobní život. Seriál slibuje odvázanou jízdu americkou hudební scénou na počátku éry punku, disca a hip-hopu.

Celý seriál vznikl ve spolupráci známého oscarového režiséra Martina Scorseseho a rockového nestora Micka Jaggera z legendárních THE ROLLING STONES. V sérii bude možno vidět i jeho syna Jamese Jaggera. První dvouhodinovou epizodu přitom natočil právě Martin Scorsese, za scénářem stojí Terence Winter, který spolu se Scorsesem pracoval na oceněném snímku Vlk z Wall Street.

Kromě samotného seriálu se na svět dostal i velmi kvalitní soundtrack. Mezi jeho hlavní lákadla patří nové nahrávky STURGILA SIMPSONA a hudební skupiny KALEO, dále také klasiků rockové skupiny MOTT THE HOPPLE nebo OTISE REDDINGA. Na albu se objeví zbrusu nové zpracování nahrávky Davida Johansena z kapely THE NEW YORK DOLLS. Další rozšíření soundtracku budou poté postupně vycházet před premiérami jednotlivých dílů první série, a to s hity od interpretů jako CHARLIE WILSON, IGGY POP, CHRIS CORNELL, JULIAN CASABLANCASS, CHARLI XCX, NAT RUESS, JESS GLYNNE, TREY SONGZ, THE ARCS, ROYAL BLOOD a mnohých dalších. Album s názvem Vinyl: Hudba z originálního seriálu HBO – část první se na trhu objevilo 12. února.

Jakub Poštolka

(Navštíveno 256krát, z toho 1krát dnes)
0
 

Hodnocení k článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...

TagySouvisející články