Sanitas Animae: zcela jedinečná kompilace pro SANANIM

Rubrika:  Novinky, publikováno: 15.12.2020

Originální dárek pro organizaci SANANIM, která se už třicet let věnuje pomoci drogově závislým osobám, vymysleli její zaměstnanci Amrit Sen (znáte ho jako zpěváka hardcorových skupin Michael’s Uncle a ThANX) a David Pešek. Domluvili se s mnoha hudebníky, že bez nároku na honorář poskytnou své nahrávky na benefiční kompilaci a výtěžek z jejího prodeje půjde na služby SANANIMu.

Výsledkem je digitální album, které čítá neuvěřitelných 109 (!) skladeb napříč žánry i zeměmi. Myšlenku podpořili a svoji hudbu poskytli tito interpreti: 13 (USA), Alaverdi (CZ/LIT), Angry Brigade, Animal Resources, Aran Epochal, Are You Local?, Arrowwood (USA), Babel (JAP), Balaclava, Blank Out, Bonus, Conga Fury (JAP), Crown of Asteria (USA), Ctib, Das Funus, Decultivate, Die Alten Maschinen (CZ/USA), Drom, Drutty, Esgmeq, Garage, GG, Ginnungagap, Godfree Ho (JAP), Gorc, Green Monster, Gride, Hanba, Haram (IT), Hisataka (JAP), Hlinomaz, Hookers (CZ/USA), Chorobopop, Innoxia Corpora, Insania, Interpunkce, Jan Audrlický, Jimi Sou, Jolly Joker & The Plastic Beatles Of The Universe, Justin Lavash + DJ Telly Savalas (UK/CZ), Kenka Kick (JAP), Kill The Dandies!, Klokain, Koonda Holaa (CZ/USA), Krüger, Kultra!, Květy, Lucifer Efekt, Lyssa, Massola, Michael Kyselka, Mörkhimmel, Moštárna, Mucha, Našrot, Nuill & Un Cuento De Hadas (JAP), Or, Orient, OTK, Paprsky inženýra Garina, Peste (IT), Phil Shoenfelt & Southern Cross (UK/CZ), Please The Trees, Povodí Ohře, Prohra Praha, Pustina, Pyré, Rány těla, Rato Triste, Rauch, Redman (JAP), Retroprotest, Retroprotest & Michael’s Uncle, Secret, Sheeva Yoga, Schwarzprior, Silence, Slaves of Stadium Rock, Slut, Smuteční slavnost, Sněť, Sound of Violence, Speed!! Noise!! Hell!! (JAP), Stereo Flavor (JAP), Strom, Telesa Ohnepal, ThANX, The Broken Hearts Club (JAP), The Tchendos ft. DJ Flux, Tomáš Palucha, Triponaut, Triyoda, Třetí stupeň tortury, Tusks, Ucházím, United Heads, V.T. Marvin, V0NT, Vetus Supulcrum (NL), Vladimír Merta, Vlasta Třešňák, Vole, Zabloudil(a), Zeměžluč.

Dejme slovo tvůrcům této kompilace: „Za třicet let jsme si na vlastní kůži ověřili, že ze závislosti je možné se uzdravit, a to je naše nejpodstatnější poznání, které nám dává víru a naději do budoucna. Nechceme lhostejně míjet ty, kteří ztratili víru v sebe, druhé, lidskou existenci. Ty, kteří na své cestě životem hledali útočiště u drogy a poznali i její odvrácenou tvář, která se objevuje s neúprosnou logikou – tvář utrpení, bolesti, samoty, nesvobody, smrti. Chceme podat pomocnou ruku všem, kteří na to čekají, kteří volají své SOS. A varovat ty, pro které je droga symbolem magického neznáma romantické vzpoury, únikem z nepřátelské skutečnosti.“

Hodnotu tohoto počinu zvýrazňuje fakt, že na ní najdete i jinde nevydané věci: různé písně ze šuplíku, živáky, demáče i skladby složené speciálně pro tuto kompilaci. Folk, hardcore, punk, metal? To všechno (a mnoho dalšího) tu najdete. Všichni účastníci kompilace ale mají něco společného – a tím je ochota pomoci, vzdát se honoráře, potvrdit, že jedna z nejsmysluplnějších věcí, co tady na světě můžeme dělat, je pomáhat. Obal vytvořila Toy_Box, ceněná nejen streetartová umělkyně.

Sanitas Animae je k volnému poslechu na Bandcampu, ale pokud chcete SANANIM a celou myšlenku tohoto unikátního projektu podpořit, můžete si ji z této hudební platformy za přiměřený obnos i stáhnout.

Sanitas Animae obal na web

Petr Korál

(Navštíveno 106krát, z toho 1krát dnes)
0
 

Hodnocení k článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...

TagySouvisející články