Ruce nahoru a boky do pohybu – přijedou The Wombats

Rubrika:  Novinky, publikováno: 08.04.2018

V rámci tour k zbrusu novému albu Beautiful People Will Ruin Your Life, které vyšlo na počátku února, přijede liverpoolská partička The Wombats i do Česka. A stejně jako tomu bylo před necelými třemi lety, kdy představovali předchozí album Glitterbug, opět je přivítá půlkruhové jeviště v pražském Lucerna Music Baru a to už v pátek 13. dubna.

The Wombats nejsou pro české publikum žádní nováčci. Tahle britská kapela totiž stihla v naší zemičce odehrát jak plnohodnotné koncerty, tak i festivalové sety. Lídr Matthew Murphy, spolu s bubeníkem Danem Haggisem a basákem Tordem Øverlandem Knudsenem působí v nezměněné sestavě už patnáct let.

Nová deska vznikala na třech místech planety. Každý z tria totiž bydlí v jiném městě, proto nový materiál pochází z Londýna, Osla i z Los Angeles. Anglánům jej pomohli natočit dva producenti – Mark Crew (Bastille, Rag’n’Bone Man) a Catherine Marks (Wolf Alice). Deska je plná bujných ultramoderních alternativně popových zvukových barev obalených do syntezátorů jak z filmu Blade Runner, melodií budoucnosti a vesmírného věku.

Album Beautiful People Will Ruin Your Life se pohybuje mezi dvěma póly – ztřeštěnou euforií a temnou dysfunkcí. The Wombats byli vždycky jedineční svými chytlavými riffy a tragikomickými texty – tentokrát jsou ale vyzrálí a jejich texty jsou emocionálně působivé. Trojka z Liverpoolu natočila desku, která vás díky svým melodiím nepustí, ale zároveň bude chtít, abyste ji brali vážně.

Aleš Malár

(Navštíveno 61krát, z toho 1krát dnes)
0
 

Hodnocení k článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...

TagySouvisející články