Ross The Boss - návrat starých časů

Rubrika:  Live / Novinky, publikováno: 06.03.2017

Zlín, Masters Of Rock Cafe, 3. 3. 2017

Manowar patří mezi ty kapely, které buď milujete nebo nenávidíte. Nic mezi tím. Velkohubá prohlášení ala Gene Simmons, všudypřítomný testosteron, muskulatura jejíž údržbu mají noví hráči přímo ve smlouvě, hvězdné manýry, z kterých nakonec přetekla trpělivost i léta téměř mateřskému Pragokoncertu. To všechno jsou Manowar. Jejich sláva však v posledních letech notně ztratila na intenzitě a výkony již zdaleka nejsou co bývaly. A tak když oznámil jejich bývalý a současně zakládající člen kytarista „Ross The Boss“ Friedman, který byl navíc u všech zásadních desek souboru, své evropské turné, pochopitelně s drsným názvem Discipline of Steel a podpořen basákem Symphony X Mikem LePondem, bývalým bubeníkem Manowar Kennym „Rhino“ Earlem a pro mě do té doby neznámým zpěvákem Let Us Prey Marcem Lopesem, nemohl jsem chybět ani já. Navíc střípky informací, které ke mně dolehly, leccos naznačovaly a slibovaly.

Bohužel se však opět ukázalo, že se fanoušci v jednadvacátém století povětšinou orientují, stejně jako vše ostatní v konzumní společnosti, snad jen podle zavedených či módních značek. Dorazili jen opravdoví srdcaři. Ale možná i díky tomu koncert podle toho i vypadal. „Hrstka statečných“ vytvořila s kapelou jedinečnou atmosféru, jakou už dávno na koncertech Manowar nezažijete.

Večer odstartovali místní Forest Jump a příjemně zahřáli přítomné, aby je vzápětí poněkud zchladil i díky technickým problémům nepříliš povedený set coverbandu Motörhead. Ale vše napravily hlavní hvězdy. Ross the Boss pranic nezapomněl jak se hraje ten „pravý muskulaturní metal“. Navíc připomněl všem mladším ročníkům, jak asi Manowar hráli v dobách prvních desek. A nutno dodat, že rozhodně dobře.

Pálil do publika jednu pecku za druhou. Od otvíráku Blood of the Kings, přes pecky The Oath, Blood of My Enemies, Thor (The Powerhead), Kill With Power, Sign Of The Hammer, Fighting The World, Metal Daze po Hail And Kill a Battle Hymn. Výborný pěvecký výkon Marca Lopese, skvěle tepající rytmická sekce Rhino – Mike LePond a vše jak se říká hodně nahlas. Nezapomenutelný večer, který si užil každý přítomný na sto procent.

Text a foto: Michal Straka

(Navštíveno 304krát, z toho 1krát dnes)
0
 

Hodnocení k článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...

TagySouvisející články