Roe-Deer proměnili aprílový žert v nový singl

Rubrika:  Novinky, publikováno: 17.04.2020

Po více než dvanácti letech přichází skupina Roe-Deer s novým singlem Rollercoaster Ride. Ten původně vznikl jako aprílový žert a kapela ho nahrála během jediného víkendu v karanténě, aniž by se její členové potkali. Bonusem “double” singlu, který vyšel na labelu Tranzistor (v distribuci Supraphonu), je instrumentální verze skladby.

„Ani já, ani Šmity (pozn. – občankým jménem Martin Chmátal) jsme pěkných pár let nevydali žádnou novou hudbu, tak jsme si chtěli zkusit, jestli ještě vůbec dokážeme napsat písničku. Milujeme apríly i výzvy, a tak slovo dalo slovo a máme po letech nový song,“ řekl o vzniku singlu zpěvák a autor Andrzej Palec. „Původně se mělo jednat pouze o apríl a žádný singl neměl být. Několik dní před zveřejněním jsem ale pojal ideu opravdu zkusit něco udělat. Nic nás netlačilo. Když to vyjde, bude to fajn, když ne, bude to ten apríl. Nakonec se povedlo obojí,“ doplnil producent a basista Šmity.

Na nahrávce se podíleli i další členové kapely. Franko Dudinka (ex-Mandrage) nahrál klávesy a nazpíval vokály a A.m. Almela (Meky Žbirka) přes noc ve svém studiu dohrál psychedelické kytary. Pod producentskou taktovkou Šmityho tak vznikl singl, který po dvanácti letech navazuje na atmosféru, kterou si fanoušci stačili oblíbit předtím, než se kapela odmlčela.

red, foto Lukáš Klofec

(Navštíveno 26krát, z toho 1krát dnes)
0
 

Hodnocení k článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...

TagySouvisející články