Robert Plant pro uprchlíky na dlouhé cestě

Rubrika:  Novinky, publikováno: 03.03.2016

Minialbum The Long Road, které vychází 4. března na CD, vinylu i v elektronické podobě, je beneficí pro britský Červený kříž na pomoc azylantům. „Měl jsem zvláštní příležitost vytvořit album s příběhem, který více lidem pomůže pochopit realitu uprchlíka a cestu, kterou tito lidé procházejí,“ říká producent Ethan Johns.

Z umělců, kteří se na pěti nahrávkách podílejí, je největší hvězdou ROBERT PLANT, jenž dříve spolupracoval s řadou severoafrických hudebníků a do world music má nakročeno i jeho aktuální skupina SENSATIONAL SPACE SHIFTERS. Někdejší frontman LED ZEPPELIN si vybral coververzi skladby The Blanket Of Night anglických rockerů ELBOW.

 

Téma alba je osobní i i pro další umělce. Hvězdy saharského blues TINARIWEN nahrály novou skladbu Why Is The World Silent. Jejich zakladatel Ibrahim Ag Alhabib musel uprchnout z Mali už jako dítě, když jeho otce v roce 1963 po povstání Tuaregů popravili.

Podobnou zkušenost mají i členové skupiny SIERRA LEONE’S REFUGEE ALL STARS (World Peace). Tu dali dohromady na začátku milénia v Guineji muzikanti, kteří uprchli ze sousední země před občanskou válkou. Za sólovým projektem KINDNESS (A Retelling Of The Hardest Story I’d Ever Heard) stojí zpěvák Adam Bainbridge, jehož babička byla v době apartheidu politickou vězenkyní v J.A.R. celé čtvrtstoletí, a mluvené slovo zastupuje básník Scroobius Pip, který ve skladbě Who Are You? spojil síly s konžským rodákem Didierem Kisalou.

Pavel Víšek

(Navštíveno 216krát, z toho 1krát dnes)
0
 

Hodnocení k článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...

TagySouvisející články