Red Hot Chili Peppers mají venku nový singl

Rubrika:  Novinky, publikováno: 13.06.2016

Fanoušci RED HOT CHILI PEPPERS mají ve svých diářích vedle data 17. června velký vykřičník. Právě v ten den totiž vychází nové album jejich oblíbenců. Deska s názvem The Gateway je jedenáctou řadovkou kalifornské kapely a navazuje na LP I’m With You z roku 2011. V uplynulých týdnech z něj RHCP vypustili do světa singly Dark Necessities a The Getaway, nyní k nim přidali třetí ukázku v podobně skladby We Turn Red.

Jak už jsme v minulosti psali, album The Getaway je výjimečné tím, že se na něm nepodílel producent Rick Rubin. Ten s „Red Hoty“ spolupracoval dlouhých dvacet let. Za tu dobu pomohl na svět sedmi albům kapely, počínaje přelomovým Blood Sugar Sex Magic z roku 1991 a konče rozpačitě přijatou deskou I’m With You. Producentem novinky je Brian Burton řečený Danger Mouse, zpoza mixážního pultu na vznik nahrávky dohlížel dvorní producent RADIOHEAD Nigel Godrich.

Letní měsíce stráví Red Hot Chili Peppers na turné, které je zavede na hudební festivaly ve všech koutech světa včetně Japonska, Jižní Koreje nebo Ruska. Na podzim pak bude turné pokračovat klasickými halovými koncerty. 4. září vystoupí kapela v pražské O2 areně, přičemž pořádající agentura Live Nation přišla se zajímavým lákadlem: ke každé zakoupené vstupence nabízí fyzickou či digitální kopii alba The Gateway.

Na fotky z vystoupení RHCP na Rock im Park se můžete podívat ZDE.

Martin Zoul

(Navštíveno 309krát, z toho 1krát dnes)
0
 

Hodnocení k článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...

TagySouvisející články