RAMMSTEIN: PARIS zažehne česká kina

Rubrika:  Novinky, publikováno: 14.03.2017

Zachytit ve filmu koncertní show kapely Rammstein je téměř nemožné. Slavní metalisti z Německa posouvají vizuální laťku s každým dalším unikátním vystoupením výš a výš. Renomovaný švédský režisér Jonas Åkerlund se o to pokusil a na kameru zachytil pařížský koncert z března roku 2012. Halu Bercy tehdy zaplnily tisíce fanoušků, jež se staly svědky neopakovatelné podívané. Koncertní film Rammstein: Paris je hostinou pro smysly, je to temná spektakulární pohádka a benzinem načichlá show, jejímž podtitulem by mohlo být ‚nezkoušejte to doma‘.

Odvážnou podívanou slibuje už filmografie Jonase Åkerlunda, významného autora hudebních videoklipů. Proslavil se už v roce 1997 ostrým videem ke skladbě „Smack My Bitch Up“ kapely Prodigy. Mezi další jeho diskutovaná díla patří kontroverzní pornografický klip k písni „Pussy“ Rammsteinů nebo videoklip k singlu „Telephone“ Lady Gaga. Za videoklip k Madonnině písni „Ray of Light“ získal v 90. letech ocenění Grammy.

„Koncertní filmy jsou vždy velkou výzvou,” říká režisér Jonas Åkerlund. „Je to, jako kdybyste chtěli natočit ohňostroj. Snažíte se zprostředkovat energii, která na místě vládne a využít jakýchkoli triků, aby zážitek následně zapůsobil na diváky stejně jako na návštěvníky koncertu.” A zdá se, že mu to vyšlo. Jeho film Rammstein: Paris je dokonalým spojením výjimečné hudební show, ze které vzlíná benzinový opar, a řemeslně skvělé filmařiny.

„Natáčeli jsme dva večery v Bercy Aréně v Paříži a měli jsme 30 kamer, což nám umožnilo filmovat z 60 různých úhlů. To dá dohromady velkou spoustu materiálu. Show trvá dvě hodiny a dvacet minut a já ji stříhal se stejnou precizností, jako bych stříhal 3minutový hudební klip. Trvalo nám rok, než jsme se tím materiálem prokousali,” dodává Åkerlund.

Kapela Rammstein, dodnes nedotknutá původní sestava šesti rodáků z východního Německa, hraje už od roku 1994. Během několika málo let se stala jedním z nejvýraznějších jmen světové hudební scény. Prodeje jejich alb a DVD stoupají do milionových čísel a jejich turné se vyprodávají v rekordních časech – v rámci letošního turné odehrají v květnu v pražském Edenu dva koncerty a oba jsou již několik týdnů beznadějně vyprodané. Fanouškům, kterým se nepodařilo ukořistit lístek, se tak nyní naskýtá příležitost vidět legendární kapelu na velkém plátně.

Redakce

(Navštíveno 277krát, z toho 1krát dnes)
0
 

Hodnocení k článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...Loading...

TagySouvisející články