Radiohead končí s novými způsoby vydávání desek

Rubrika:  Novinky, publikováno: 12.09.2016

Britská kapela RADIOHEAD se v posledních deseti letech proslavila netradičními způsoby vydávání desek. S tím je však nyní konec. Thom Yorke to řekl v rozhovoru pro britské Radio 1. Zpěvák doslova uvedl, že už si na inovativní marketingové triky připadá starý. „Mám toho už po krk,‟ přiznal se Yorke v pořadu, který moderoval společně s Benjim B. „Když se snažíte vymyslet, jak by se ty věci daly dělat jinak, stojí vás to spoustu energie.‟

Radiohead začali s novými marketingovými strategiemi při prodeji desek experimentovat v roce 2007. Tehdy vydali desku In Rainbows prakticky bez jakéhokoli předchozího avíza. Digitální verzi alba navíc nabídli ke stažení za cenu, kterou jste si mohli sami určit. Téměř bez ohlášení kapela vydala také své následující dvě desky The King Of Limbs a A Moon Shaped Pool. Letošnímu vydání té druhé jmenované pak předcházelo vymazání všech on-line prezentací Radiohead.

Ve středečním pořadu Yorke také odhalil, že bychom se mohli dočkat nové desky jeho projektu Atoms For Peace. Nový materiál se dá očekávat i od trojice Thom Yorke-Four Tet-Burial. Ta vydala v roce 2011 dvouskladbový singl Ego / Mirror a zpěvák Radiohead se nechal slyšet, že by si spolupráci rád zopakoval. „Jednu věc už jsem udělal, prý na ní ale zněl můj hlas moc temně. Moc temně dokonce i na mě?‟ podivoval se Yorke v tříhodinovém rozhlasovém pořadu.

Martin Zoul

(Navštíveno 223krát, z toho 1krát dnes)
0
 

Hodnocení k článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...

TagySouvisející články