Radio 1 bude možné naladit v Plzni

Rubrika:  Novinky, publikováno: 15.09.2016

„Ta koza mě už neposlouchá, ta poslouchá jenom Radio 1.‟ Tento legendární jingle znají velmi dobře posluchači Radia 1, které letos oslavilo 25 let od svého založení. Stanici, která vysílá především alternativní hudbu různých žánrů, bylo dosud možné naladit pouze v Praze a jejím okolí. Nově se ale signál rádia dostane i k posluchačům v Plzni, kde Radio 1 získalo svoji první mimopražskou FM frekvenci.

Vysílat bude na kmitočtu 97,5 MHz prostřednictví stowattového vysílače Plzeň-Bory. Dříve na této frekvenci vysílalo Radio Beat, které ji však uvolnilo po přechodu na silnější frekvenci. Beat patří spolu s Radiem 1 do portfolia společnosti Radio United Broadcasting. Ta dále provozuje například Country Radio, Radio Impuls nebo Radio Spin.

Radio 1 už v Plzni několik let vysílá v rámci digitálního vysílání DAB. Tradiční FM licence je ale významná pro prestiž stanice. Kromě radosti z rozšíření posluchačské základny rádia se ale objevily i hlasy, které se tohoto kroku spíše obávají. „Nepokládám to za výhru, ale za poslední hřebík do rakve co se týče tradiční podoby této stanice, napsal anonymní uživatel pod zprávou o expanzi na portálu Oviradio.cz a pokračuje: „Vedle programového nyní i regionální rozpliznutí odstraní z Radia 1 poslední zbytky toho, na čem původně stálo.

Martin Zoul

 

(Navštíveno 362krát, z toho 1krát dnes)
0
 

Hodnocení k článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...

TagySouvisející články