Queen s Adamem Lambertem se vrací do Prahy

Rubrika:  Novinky, publikováno: 18.04.2017

Dnes, jen několik týdnů po ohlášení 26 termínů letního turné po Severní Americe, potvrdili QUEEN (tedy bubeník Roger Taylor a kytarista Brian May) další koncertní vystoupení, v rámci kterých se vrátí do Evropy spolu s Adamem Lambertem na pozici zpěváka. V seznamu 24 zastávek najdeme Prahu hned na prvním místě! Kapela odehraje svůj jediný koncert v České republice 1. listopadu v pražské O2 Areně.

A s čím se přijede „Královna“ pochlubit dva roky od poslední pražské zastávky? Prý na turné představí zcela novou produkci i výběr skladeb, který dle jejich slov přinese mnohá překvapení. Bubeník a spoluzakladatel skupiny Queen Roger Taylor doslova prohlásil: „Show bude vypadat úplně jinak, než ta naše minulá. Produkční možnosti se opravdu hodně změnily, existuje mnohem více variant provedení a k dispozici jsou nejmodernější technologie. My ale všechny nevyužijeme, nevystupujeme s přednatočenou hudbou, ale na 100 % naživo. Plánujeme zahrát věci, které jsme buď nikdy, nebo hodně dlouho nehráli. Začínali jsme jako kapela vydávající alba. To, že jsme měli hity, bylo jen něco jaksi navíc.“

Kytarista Brian May k tomu dodává, že koncerty Queen budou mít ambicióznější hudební obsah. „Veřejnost zná hity, takže ji musíte uspokojit,“ říká, „ale můžeme také připravit pár věcí, které lidé opravdu nečekají. Tentokrát publiku nabídneme o něco víc. Adamův projev má mnoho podob, což samozřejmě k naší hudbě sedí. Dokáže se dostat až k samé podstatě skladeb a dát jim opravdový rockový rozměr. A všechny tyto dimenze můžeme ještě více rozvinout.“

K ruce si zakládající dvojice přizvala výrazné kreativními odborníky. Za design a produkci je zodpovědný Ric Lipson ze společnosti Entertainment Architects Stufish Productions, která je známá po celém světě svou inovativní spoluprací s umělci jako Pink Floyd, Rolling Stones a U2, jakož i zahajovacím a závěrečným ceremoniálem Olympijských her v Pekingu v roce 2008. Vysoce uznávaný světelný designér Rob Sinclair, který navrhoval osvětlení pro turné velkých umělců včetně Adele, Petera Gabriela a Kylie Minogue, využije na pódiu 300 pohyblivých reflektorů. Nebudou chybět úžasné laserové prvky, které jsou dílem ER Productions, společnosti, která se mimo jiné podílela i na obou olympijských ceremoniálech v Londýně 2012 a které vidělo více než 900 milionů lidí na celém světě.

Co se hudební stránky týká, doprovodnou kapelu QUEEN a Adama Lamberta tvoří klávesista Spike Edney, basák Neil Fairclough a perkusionista Tyler Warren.

Pavel Zelinka

(Navštíveno 163krát, z toho 1krát dnes)
0
 

Hodnocení k článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...

TagySouvisející články