Připravte se na nářez! Five Finger Death Punch a Papa Roach již zítra v Praze

Rubrika:  Novinky, publikováno: 19.11.2015

Je to tu. Zřejmě největší rock/metalové turné, které se letos v Evropě koná, míří do Prahy. Již v pátek 20. listopadu se v Malé sportovní hale na Výstavišti představí silná dvojka FIVE FINGER DEATH PUNCH a PAPA ROACH, kterým budou dělat support DEVIL YOU KNOW.

Hlavním lákadlem jsou bezesporu právě Five Finger Death Punch. Formace, která se již několik let poměrně nerušeně hřeje na výsluní americké tvrdě rockové scény. Do Prahy pánové přivezou novinku Got Your Six, která vyšla koncem srpna. Žádné vysoké umění ale nečekejte, u FFDP jde především o show a zábavu.

Velkolepou show plnou nespoutané energie očekávejte i u Papa Roach, které vede nezastavitelný a zatraceně charismatický frontman Jacoby Shadixx. Nu-metalové začátky kapely jsou sice dávno pryč, ovšem to neznamená, že by Papa Roach neměli co nabídnout. Jejich poslední deska F.E.A.R. působí poměrně svěže a je znamením, že se s touhle sebrankou musí stále počítat. Pánové navíc již několikrát v Praze dokázali, že patří mezi nejlepší rockové koncertní kapely současnosti, takže je na co se těšit.

Five Finger Death Punch a Papa Roach, kteří spolu již absolvovali americkou část turné, si s sebou do Evropy přivezli DEVIL YOU KNOW. Že vám ten název nic neříká? Chyba. V téhle superformaci se totiž sešli zpěvák Howard Jones (ex-KILLSWITCH ENGAGE), bubeník John Sankey (ex-FEAR FACTORY) a kytarista Francesco Artusato (ALL SHALL PERISH). Pokud máte rádi poctivý metalcore amerického střihu, měli byste do Malé sportovní haly dorazit rozhodně včas.

Zoltán Bathory, kytarista Five Finger Death Punch, si s námi nedávno popovídal nejen o nové nahrávce:

Po náročném dvojalbu jste zpět s již tradiční deskou, která působí, že vznikla mnohem snadněji…

Práce na nové desce byla opravdu mnohem rychlejší a dalo by se říct i snadnější. Ale ne až tak úplně, protože s každou deskou roste naše fanouškovská základna. Předchozí dvojalbum bylo velmi úspěšné, naše vystoupení po světě jsou každým rokem větší a tím pádem se od nás stále očekává víc. Nechali jsme se všemi těmi emocemi nabít a získali chuť pracovat na další desce. Dokonce ani na atmosféru si nemůžu stěžovat, protože nám šlo psaní od ruky a nezažili jsme žádné rozepře. Vždy jsme měli stejný názor, ať už šlo o tvrdší, nebo jemnější věci. Nebál bych se nové album nazvat naší nejsnadnější deskou, protože to byla jedna velká jízda.

Když už se bavíme o úspěchu, Got Your Six se nesmírně daří v hitparádách a doma jste v žebříčku Billboardu dokonce porazili Iron Maiden. Na druhou stranu jsem si jako uživatel webu Metal Storm nemohl nevšimnout, že vaše novinka je uživateli zařazena v žebříčku dvaceti nejhorších desek všech dob, což je celkem zajímavý paradox.

Domnívám se, že jsme hodně „polarizovaná“ kapela. Buď nás lidi milujou, nebo nesnášejí. Nic není mezi tím. Naštěstí převládají extrémně loajální fanoušci, kteří kupují naše desky od úplných začátků a postupně k nám přivádějí i své přátele. Občas se dočkáme negativní recenze, někdy nám je vytýkáno, že jsme až příliš přístupní, ale my jsme heavymetalová kapela do morku kostí a naštěstí převládají počty lidí, kteří to chápou. Podobná rozmanitost názorů je typická pro všechny skupiny, které si získají velkou pozornost a prostor v televizích a rádiích. A to ani nemluvím o lidech, kteří heavy metalu nerozumějí, a haterům, kteří budou špinit každého. To k tomu ale patří, když se kapela někam vypracuje. Pokud jde o vysoké prodeje, nejvíc mě těší, kolik se toho prodá přímo na našich koncertech. Každopádně vidět se vedle Iron Maiden je obrovská pocta. Jsou totiž skupinou, díky které jsem si řekl: „Bože můj, tohle chci v životě dělat!“ (smích) Vyrůstal jsem u jejich hudby a naši aktuální pozici beru za absolutní vrchol, kam se člověk může dostat. Zároveň v poslední době získávám pocit, že se na poli heavy metalu začíná něco měnit. Získávám pocit, že se vrací náš čas a vlna zájmu o tento žánr neustále roste.

Celý rozhovor naleznete v listopadovém čísle našeho časopisu, které je stále v prodeji!

(Navštíveno 248krát, z toho 1krát dnes)
0
 

Hodnocení k článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...

TagySouvisející články