Princeovými dědici budou jeho sourozenci

Rubrika:  Novinky, publikováno: 28.04.2016

Ani týden po smrti Prince neutuchá zájem hudebních médií o vše, co se odchodu malého velkého hudebníka týká. Asi nejzajímavější informaci přinesl britský bulvární deník The Sun, podle kterého se má Princeův dům a přilehlý areál známý jako Paisley Park změnit v hudebníkovo muzeum. Deníku to potvrdil Prinecův švagr Maurice Phillips. Plány na vznik muzea existovaly už za Princeova života, jak zjistil server Entertainment Tonight, který vyzpovídal Princeovu dlouholetou spolupracovnici a někdejší snoubenku Sheilu E. Ta prozradila, že Prince pro budoucí muzeum pečlivě shromažďoval potenciální exponáty.

Princeovo tělo bylo zpopelněno minulý pátek, o den později se stal Paisley Park dějištěm smuteční slavnosti, na které rodina a vybraní hosté uctili hudebníkovu památku. Přesnou příčinu Princeovy smrti určí až výsledky pitvy, které budou známy zhruba za měsíc. Spekuluje se o možném předávkování léky na tlumení bolesti. Právník Princeových zesnulých nevlastních sourozenců Lorny a Duana Nelsonových prozradil deníku Star Tribune, že hudebník měl závažné problémy s užíváním léku Percocet, stejně jako kokainu. Týden před smrtí muselo nouzově přistát Princeovo letadlo, což podle serveru TMZ.com souviselo právě s předávkováním opioidy, mezi které Percocet patří.

Prince, který byl svobodný a bezdětný, po sobě zanechal majetek v hodnotě, která se odhaduje na 27 milionů dolarů, tedy asi 646 milionů korun. Samotný Paisley Park má hodnotu téměř 7 milionů dolarů, což je zhruba 160 a půl milionu korun. Princeova sestra Tyka, která byla jeho jediným vlastním sourozencem, požádala soud, aby pověřil správou hudebníkova rozsáhlého majetku společnost Bremer Trust. V příslušných soudních dokumentech uvedla, že její bratr po sobě nezanechal poslední vůli. Podle zákonů státu Minnesota tak bude Princeův majetek rozdělen mezi jeho sourozence, a to včetně zbývajících pěti nevlastních.

Martin Zoul

 

(Navštíveno 165krát, z toho 1krát dnes)
0
 

Hodnocení k článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...

TagySouvisející články