Prezident Barack Obama zakázal roboty, skupující vstupenky na koncerty

Rubrika:  Novinky, publikováno: 19.12.2016

Barack Obama podepsal nový zákon, podle kterého je skupování vstupenek pomocí robotů federálním zločinem. The Better Online Ticket Sales (BOTS) Act of 2016 staví mimo zákon software, který je schopen nakoupit během krátké doby tisíce vstupenek, jakmile se dostanou do prodeje. Návrh zákona je sponzorován kansaským republikánským senátorem Jerrym Moranem, který řekl, se tím vyčistí pole pro zákazníky, nakupující na internetových serverech vstupenky. Zákon také znamená, že federální vláda může podávat žaloby ve prospěch těch, kteří byli kvůli robotům o vstupenky ošizeni.

V říjnu se objevila zpráva, že i britská vláda zvažuje návrh na kriminalizaci těchto robotů. Konzervativní poslanec Nigel Adams, předseda parlamentní komise pro hudbu, navrhoval, aby používání robotů při nákupu vystupenek bylo penalizováno pokutou 5000 liber nebo 51 týdny vězení. Dle informací listu Guardian čítá objem sekundárního trhu se vstupenkami celou miliardu liber. Premiérka Theresa Mayová řekla, že zmíněný návrh bude pečlivě promýšlet.

„Návrh není kouzelný proutek, ale bude to znamenat dlouhý proces. Měl by působit jako určitý odstrašující prvek,“ řekl Adams, kterému prý tehdy zrovna utekly lístky na koncert GREEN DAY. „Pokud za tento druh okrádání nebude nějaký trest, bude se dít nadále.“

Jan Tesař

(Navštíveno 391krát, z toho 1krát dnes)
0
 

Hodnocení k článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 3,00 out of 5)
Loading...Loading...

TagySouvisející články