Pocta Dolores. The Cranberries vydají ještě jedno album

Rubrika:  Novinky, publikováno: 09.03.2018

Celý hudební svět šokovala v lednu zpráva o tragické smrti Dolores O’Riordan, jež byla tváří a hlasem The Cranberries. Dva měsíce poté přichází irská kapela s velkou novinou – na svět se totiž dostane finální album, na němž se pracovalo ještě před jejím úmrtím. Ještě předtím ovšem vyjde zbrusu nová edice jejich prvotiny. “Můžeme potvrdit, že jsme od minulého léta pracovali s Universal Music na 25leté edici alba Everybody Else Is Doing It, So Why Can’t We?, tedy na jeho remasterované verzi s dříve nezveřejněným materiálem a bonusy z té doby,” napsala kapela v oznámení na svém webu.

Původně bylo vydání naplánováno už na březen, ovšem kvůli lednové tragédii se vše odsunulo na vedlejší kolej. Nyní ale The Cranberries změnili názor. “Přemýšleli jsem nad tím a rozhodli jsme se, že je to něco, co jsme začali dělat jako kapela společně s Dolores, a proto bychom se měli posunout dál a dokončit to,” stojí v prohlášení. Nová edice nahrávky z roku 1993 by měla být venku někdy v průběhu letošního roku.

Následovat by mělo zbrusu nové, poslední album, které se ovšem nejdřív musí dokončit. Dolores O’Riordan svou část stihla nazpívat ještě před svou smrtí a nyní tak čeká práce na ostatní členy. Podle dosavadních informací by finální nahrávka The Cranberries měla vyjít někdy počátkem roku 2019.

Oficiální příčina smrti 46leté zpěvačky bude podle koronera známá nejdříve 3. dubna.

Jakub Poštolka

 

(Navštíveno 127krát, z toho 1krát dnes)
0
 

Hodnocení k článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 4,00 out of 5)
Loading...Loading...

TagySouvisející články