Pošesté se budou udělovat Ceny Apollo

Rubrika:  CZ / Novinky, publikováno: 13.12.2016

Jen pár dní po vyhlášení nominací na ceny Vinyla oznámili jména nominovaných i pořadatelé druhých nejvýznamnějších odborných hudebních cen u nás. Na rozdíl od Vinyly se Ceny Apollo udělují v jediné kategorii, ve které letos soutěží pestrá směs hudebníků. Kde jinde by se taky vedle sebe octla hardcore/punková skupina Kovadlina, elektronický hudebník dné a poprocková písničkářka Lenny?

Kovadlina si nominaci vysloužila za album Životy těch druhých, Ondřej Holý alias dné vysílá do souboje desku These Semi Feelings, They Are Everywhere, Lenny zas sází na svůj debut Hearts. Dalšími nominovanými je českobritská plus minus rocková dvojice Lazer Viking / Sabreheart s albem Flesh Cadillac, electropopoví Midi Lidi s deskou Give Masterpiece A Chance!, hiphopeři Prago Union s opusem Smrt žije a alternativní rockeři Priessnitz se svou labutí písní Beztíže.

Sedm nominovaných desek vybrala tzv. široká porota čítající 103 hudebních publicistů a dramaturgů. O definitivním vítězi nyní rozhodne úzká porota, která má 10 členů. Kromě jednoho ze zakladatelů Cen Apollo, hudebního novináře Pavla Kučery, jsou mezi porotci jména jako Jana Kománková, Jiří Špičák nebo Jarda Konáš. Vyhlášení vítěze proběhne 2. března v pražském klubu Royal.

Martin Zoul

 

(Navštíveno 186krát, z toho 1krát dnes)
0
 

Hodnocení k článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...Loading...

TagySouvisející články