Písní proti imigrantům

Rubrika:  CZ / Novinky, publikováno: 09.08.2016

Jako houby po dešti se v posledních dnech vyrojily písně brojící proti imigrantům, muslimům a všem, kteří se naší republice vyhýbají. Co naplat, vzbuzovat v lidech strach, přihřát si předvolební polívčičku či jen hodit na papír chaos v hlavě je asi in. A překvapující je, že za poslední dobu s dvěma podobnými příšernostmi přišly ženy – jedna bloggerka, druhá doposud zpívající hlavně pro děti. Ortel má očividně followery.

 

  1. Olivie Žižková – Evropo dýchej

Ve chvíli kdy jako zdroj zaručených informací berete Zemana, Okamuru, Krampola a svého manžela, je něco blbě. Naprosto podprůměrná pěvkyně Žižková se rozhodla bez elementárních znalostí a vhledu (přesvědčte se sami o její informovanosti zde) natočit revoltující disco song. „Už se tady prodávají i ty Korány,“ prohlásila v rozhovoru pro DVTV zpěvačka a těžko říct, zda z ní mluví blbost, nebo naivita. Vzhledem ke stupidnímu a zkreslujícímu textu, který prý má tendenci lidi i rozbrečet (haha), bych i věděl…

  1. Dominika Myslivcová – Změnu tu my nechcem

Čerstvá kandidátka za Úsvit a Blok proti islamizaci, barbína Dominika Myslivcová, se rozhodla, podobně jako Olivie Žižková, obohatit svět o svůj názor. Obecně mi vadí jakékoliv zobecňování ve stylu „mluvím za všechny ženy,“ ale od „budoucí političky“ se zřejmě podobná rétorika očekává. „Dominika Myslivcová je skvělá. Předevčírem netušila, že něco jako kraje existuje. Včera natočila dementní video. A dneska se rozhodla kandidovat za Úsvit a Blok proti islamizaci do krajskýho zastupitelstva s heslem ,Nechci černou, ale růžovou budoucnost‘,“ glosoval její aktuální kroky politik Dominik Feri. A nelze než nesouhlasit.

  1. Debustrol – Zakuklenci

„Debustrol nikdy nebyla kapela, která řešila politické záležitosti. Prostě jen zpíváme o tom, co se děje kolem v rámci thrash metalu. Takže natvrdo a bez kompromisů. Někteří jedinci s tím v této době mají bohužel problém a tak nás řadí do nesmyslných kategorií Braníků, Ortelů a jim podobných, ale to je velký omyl,“ bránila se letos v únoru formace v rozhovoru pro hardmusicbase.cz. Ačkoliv skupina dává naoko od problematiky, kterou ve svých písních nakousla, ruce pryč, zkreslujícímu a jednostrannému pohledu se v písni Zakuklenci nevyhnula. „Má duše povstane, když zabiju svůj cíl, Korán je morálka s uřezanou palicí,“ zpívá.

  1. Sediq Shabab & Daniel Landa – Ariai

Na rozdíl od výše zmiňovaných interpretů se Daniel Landa kategoricky nevymezil proti muslimům, naopak, s jedním z nich si střihl duet. „My jsme jedna rasa, jedna rasa árijců, letíme do nebe, abychom přinesli mír. Jsme přímí! / Jsme svobodní lidé, nejsme na kolenou! / Jsme zrození árijci, jsme hrdí na své předky,“ zpívá afghánská pop star Sediq Shabab s podobnou úderností jako před lety Landa v Orlíku. Ačkoliv Landa upozorňuje, že pojem árijci si rozhodně nemáme vykládat optikou Třetí říše, ve spojení s jeho osobou působí minimálně provokativně.

  1. Abraxas – Už jsou tady

Seriózní Abraxas, který v letošním roce slaví 40 let fungování, si v loňském roce dal velký pozor, aby jejich singl Už jsou tady z loňské poslední řadovky Klid! nebyl primárně vnímán jako protiimigrační písnička (viz mimozemšťani v klipu). Posluchači ale poselství v písničce našli (viz diskuze pod samotným klipem). Co víc, leader Slávek Janda se už postavil na pódium vedle Tomia Okamury, Aleše Brichty, Jana Veleby nebo Ivana Vyskočila, aby hřímal proti islámu a migrantům. Vedle ostatních písniček je tohle kvalitativně úplně jiná liga.

Milan Říský, Pavel Zelinka

 

(Navštíveno 1 141krát, z toho 1krát dnes)
0
 

Hodnocení k článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...

TagySouvisející články