Pipes and Pints opustil zpěvák. Chceme dál tvořit, hlásí kapela!

Rubrika:  CZ / Novinky, publikováno: 23.05.2017

Po neúspěchu crowdfundingové kampaně, následném stáhnutí se do ústraní a vyhlášení časově nespecifikované přestávky přišla z tábora tuzemských punk rockerů další překvapivá zpráva. Skupinu opustil zpěvák Mike Syco. „Čas, který jsem strávil s Pipes and Pints, byl úžasný a když jsem viděl, jak naše hudba a texty pomáhají lidem překonat těžké časy, byla to pro mě ohromná zkušenost a úspěch. Teď jim říkám sbohem a přeji jim do budoucna vše nejlepší,“ napsal na svůj facebookový profil. Zbytek Pipes and Pints slibuje, že toto rozhodně není konečná a chtějí nadále tvořit. Ostatně jen pár hodin před Mikovým statusem přidali na Instagram fotku s všeříkajícím hashtagem #newsongs. A nelze si nevšimnout, že za mikrofonem už zatím neznámá postava stojí. Jediným poznávacím znamením (zřejmě) nového zpěváka je v tuto chvíli kompletně potetovaná ruka.

„Jsme rádi, že jsme rozvázali spolupráci s Mikem v poklidu. Shodli jsme se na tom, že naše životní postoje i přístup k tvorbě se s postupem času a věku začaly příliš rozcházet. Společně s Mikovou touhou žít a tvořit zpět doma v Kalifornii by byla další společná cesta neudržitelná. Rozcházíme se tedy v dobrém. Jak už to tak chodí, oprášení starých zajetých pořádků nám otevřelo spoustu chuti do další tvorby a neváháme ji použít. Brzy se dozvíte víc,“ říká Vojta Kalina, který hraje v kapele na dudy.

Podobnou situaci už řešili v minulosti jednou, Mike se v roce 2011 rozhodl odejít ze skupiny a vrátit do USA. Nakonec zjistil, že mu spoluhráči chybí, vrátil se a společně natočili zatím poslední album Found & Lost (2012). Loni v dubnu pak Pipes and Pints ohlásili přestávku a zahráli na nasmlouvaných letních festivalech. V té době už ve skupině nefiguroval kytarista Tomáš Novotný, zaskočil jej Ivo Rafan Traxmandl z Queens Of Everything.

Text a foto: Milan Říský

(Navštíveno 3 687krát, z toho 1krát dnes)
0
 

Hodnocení k článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (4 votes, average: 4,75 out of 5)
Loading...Loading...

TagySouvisející články