Petr Hošek z Plexis oslaví padesátiny koncertem v Lucerna Music Baru

Rubrika:  Novinky, publikováno: 07.02.2017

Už tuto středu, 8. února, proběhne narozeninový mejdan nestora české punkové scény, lídra kapely Plexis, Petra Hoška. „Mejdan to doufám bude. Chceme, aby s námi vystoupili speciální hosté. Harlej tam chtějí zahrát jednu skladbu, Supice si se mnou zazpívá jednu píseň, dále dojde Petr Stanko z Michael´s Uncle, Hraboš z Našrot. Nechci moc prozrazovat a nechal bych to jako překvapení na místě,“ poodhalil punk rocker s černou střapatou kšticí, který u nás v 80. letech pokládal základy žánru. „O punku se v té době u nás moc nevědělo. Viděl jsem pár fotek, které byly u článků typu: ‚Co je tohle za módu?‘ a na nich byli nějací pankáči z Londýna. Jenže u mě se to minulo účinkem. Měly to být odstrašující případy, ale já to měl naopak. Já si říkal, že to je přesně vono,“ vzpomíná dnes s úsměvem na své začátky v rozsáhlém rozhovoru, který poskytl pro aktuální číslo Rock & All.

Vedle matadorů SPS, Visacího zámku a E!E se na oslavách představí také Slaves Of Stadium Rock, což je projekt bubeníka Plexis Martina Švece, hardcore pak budou zastupovat Konfront. Ten večer bude mít také premiéru nový klip Plexis ke skladbě Cesta k druhejm z alba To. „Ta písnička je o tom, když se v Praze konala jedna z prvních street party. Ve městě byl velký bordel, rozbíjely se tenkrát všechny ty Mc Donaldy a policajti to mlátili hlava nehlava. Jinak je to o tom, abychom se navzájem pochopili. Je nás tady pět a půl a všichni se navzájem pomlouvají, místo abychom drželi pospolu,“ vysvětluje Hošek.

Dveře do Lucerna Music Baru se otevírají v 19:00 a kapely pak startují od 20 hod. Tak co, dorazíte? My určitě, tuhle párty si nemůžeme nechat ujít. Report z akce si pak budete moci přečíst v Hudebních novinách, které vychází ve čtvrtek 16. 2.

Petr Adamík

(Navštíveno 368krát, z toho 1krát dnes)
0
 

Hodnocení k článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...

TagySouvisející články