Peter Hook vydá v říjnu knihu o New Order

Rubrika:  Novinky, publikováno: 04.08.2016

Příští rok uplyne deset let od roztržky, po které baskytarista Peter Hook opustil kapelu NEW ORDER. Ta se tehdy podruhé v historii málem rozpadla – v roce 2011 se sice dala znovu dohromady, ovšem už bez Hooka. Ten nyní oznámil, že se za svým 27 let trvajícím členství v jedné z nejvýznamnějších britských kapel rockové historie ohlédne v připravované knize pamětí. Ta dostala název Substance: Inside New Order a na pulty knihkupectví se dostane v říjnu letošního roku.

Jak informuje server Stereogum.com, půjde o obsáhlou bichli o rozsahu více než 768 stránek. Značnou část knihy by měl ale zabrat soupis setlistů a koncertních zastávek jednotlivých turné New Order. Zkrátka by neměli přijít ani hudební geekové – ti zas v knize najdou detaily o nástrojovém parku kapely, která proslula v 80. letech mícháním post punku s ranými formami elektronické taneční hudby

Peter Hook není v psaní memoárů žádným nováčkem. V roce 2009 vydal knihu The Haçienda: How Not To Run A Club, věnovanou slavnému manchesterskému hudebnímu klubu The Haçienda. Ten Hook spolu s ostatními členy New Order spoluvlastnil a prodeje desek kapely pomáhaly chod klubu financovat. V roce 2013 Hookovi vyšla druhá kniha Unknown Pleasures: Inside Joy Division, ve které se pro změnu ohlížel za fungováním kapely, na jejíchž troskách New Order vznikli.

O svůj pohled na členství v obou skupinách se před časem v autobiografii Chapter And Verse podělil i Bernard Sumner. Někdejší kytarista a klávesista Joy Division se po smrti Iana Curtise stal zpěvákem a frontmanem New Order. Po Hookově odchodu z kapely se vztahy obou hudebníků značně zkomplikovaly. Definitivní ránu jim zasadillo Hookovo rozhodnutí vymáhat na bývalých spoluhráčích podíl na příjmech New Order z posledních let, kdy už členem kapely nebyl. To ale Sumner a spol. odmítají a označují Hookovy nároky za neoprávněné.

Martin Zoul

(Navštíveno 186krát, z toho 1krát dnes)
0
 

Hodnocení k článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...

TagySouvisející články