Peter Hook and The Light v Praze připomenou kultovní Joy Division

Rubrika:  Novinky, publikováno: 16.11.2015

Peter Hook, baskytarista vlivných JOY DIVISION a NEW ORDER, se po čtyřech letech vrátí do Prahy.  26. ledna se vrátí do Lucerna Music Baru, kde spolu s jeho kapelou THE LIGHT hold právě zmiňovaným interpretům. Zaznít by měly písně z alb Unknown Pleasures a Closer, dostat by se mělo ale i na počáteční tvorbu New Order.

Průkopnickému soundu vlivných anglických skupin Joy Division a New Order vždycky dominovaly basové linky Petera Hooka. V druhé polovině sedmdesátých let umožnila Hookova typická basová kytara Joy Division vytvářet mistrovské skladby opravdového zoufalství. I když jsou depresivní texty Iana Curtise a jeho zpěv často považovány za hlavní poznávací znamení hudebního smutku Joy Division, mnoho písniček kapely poháněla právě Hookova zlověstná pulzující basová kytara.

Po smrti Iana Curtise se Hook angažoval v nově vzniklých New Order, kde působil až do roku 2007. Jeho basa zazněla na nahrávkách dalších umělců, jako jsou Perry Farrell, Hybrid a the Crystal Method.Freebass, kapelou založenou s dalšími dvěma basáky Andy Rourkem (THE SMITHS) a Manim (THE STONE ROSES).

Do Prahy Peter Hook přijede se svou kapelou The Light, kterou založil  proto, aby mohl naživo zahrát dvě kultovní alba od Joy Division – Unknown Pleasures a Closer. Formace vydala v roce 2011 EP 1102/2011 s verzí skladby Atmosphere Joy Division zpívanou Rowettou, na svém kontě má také živák Unknown Pleasures: Live in Australia.

A jelikož se baskytarista od svého posledního vystoupení v Praze stihl pohádat se zbývajícmi členy New Order, dojde prý i na jejich písně.

Vstupenky za 490,- Kč + poplatky jsou k zakoupení na webu a pokladně LMB, v sítích GoOut.cz, Ticketpro a Ticketportal. Na místě v den koncertu pak za 590,- Kč.

peter-hook_A2-view

Jakub Poštolka

(Navštíveno 208krát, z toho 1krát dnes)
0
 

Hodnocení k článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...

TagySouvisející články