Pět největších podzimních perel z archívů

Rubrika:  Novinky, publikováno: 28.10.2015

Na období ke konci roku  myslí každý rok i hudební vydavatelství, ať si prodeje fyzických nosičů klesají jak chtějí. Zajímavého se v edičních plánech našlo vždycky dost a výjimkou není ani rok 2015. Z mnoha titulů jsme vybrali pět tipů.

YES – Fragile (30. 11.)

Alba artrockové legendy vyšla v mnoha vydáních, ale ultimátní připravuje až label Panegyric. Reedice autorizované členy skupiny vycházejí napřeskáčku a  čtvrtá řadovka Fragile (1971) následuje po albech The Yes Album (1971), Close To The Edge (1972) a Relayer (1974) náhodou. Album, jež opět zvukově přepracoval Steven Wilson, vychází ve dvou verzích, kdy CD s bonusy doplňuje druhý disk, DVD-Audio nebo Blu-ray Audio, jenž nabízí nejvíc: ve vysokém zvukovém rozlišení obsah prvního disku, přepisy originálního masteru i původního vinylu a samotné hudební základy. Vychází 30. října jako CD+DVD-Audio a CD+Blu-ray Audio.

Yes_Fragile_kombo

THE BEATLES – 1

Jako by se kompilátoři kolekce sedmadvaceti singlových „jedniček“ slavné liverpooolské čtveřice, jež vyšla v listopadu 2000, konečně inspirovali knihou Alana Aldridgeho The Beatles v písních a obrazech. Na spadnutí je totiž vydání stejného počtu dobových promovideí, restaurovaných v rozlišení obrazu 4K a s novými zvukovými mixy Gilese Martina a Sama Okella, jež vznikly ve studiích Abbey Road. Vychází 6. listopadu v základní verzi jako DVD a Blu-ray, sběratelé si zřejmě nenechají ujít rozšířenou, ale také podstatně dražší verzi 1+.

QUEEN – A Night At The Odeon (13. 11.)

Když nepočítáme bootlegy, poprvé si budeme moci pořídit záznam koncertu, kterým ve slavném londýnském sále v roce 1975 kulminovalo turné Queen Invite You To A Night At The Opera. Na vystoupení, jež naživo vysílaly BBC Radio 1 a BBC 2, měla premiéru legendární Bohemian Rhapsody. Koncert zastihl Freddieho Mercuryho ve vynikající formě a Queen byli ještě kapelou s hardrockovým srdcem. Vychází 20. listopadu jako CD, DVD, Blu-ray a 2LP.

Queen_blu-ray

WEATHER REPORT – The Legendary Live Tapes: 1978-1981  (20. 11.)

Obsáhlé kolekci dříve nevydaných nahrávek z koncertů stylotvorné jazzrockové kapely, kterým tehdy vedle klávesisty Joea Zawinula a saxofonisty Waynea Shortera dodával punc fenomenální baskytarista Jaco Pastorius. Tři desítky nahrávek odkazují hlavně na alba Night Passage (1980) a Heavy Weather (1977), z něhož nemůže chybět hit Birdland. Vychází 20. listopadu na 4CD.

Weather-Report_live

JETHRO TULL – Too Old To Rock ‘N’ Roll: Too Young To Die!

Luxusní vydání sebraných spisů klasiků poznáme podle kůže, pro výpravné čtyřdiskové boxy Jethro Tull si editoři zvolili počtvrté DVD-book s pevnou vazbou. Nahrávky deváté řadovky z roku 1976 doplňují singly, rarity i koncertní snímky z let 1975-76, vše ve zvukové úpravě Stevena Wilsona, který si skalní získal už rekonstrukcí řadovky Benefit (1970). Dvě CD doplňují dvě DVD se stejnými nahrávkami ve vysokém rozlišení zvuku, kde vedle nového mixu nemohou chybět ani přepisy originálních stereo- i kvadrofonních pásů. Vychází 27. listopadu jako 2CD+2DVD s obsáhlým bookletem.

Jethro-Tull_Too-Old_box

Pavel Víšek

(Navštíveno 408krát, z toho 1krát dnes)
0
 

Hodnocení k článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...Loading...

TagySouvisející články