People Are People: proměny jedné písničky

Rubrika:  Novinky, publikováno: 07.12.2015

Exkluzivní rozhovor s Davem Gahanem, zpěvákem DEPECHE MODE, se nepodaří sehnat každý den. My vám ho v prosincovém čísle přinášíme spolu s rozhovorem s Martinem Gorem a zprávou o stavu depešáckého národa v České republice.

Ale nazpátek k Daveovi. Ten se rozpovídal na téma reklamy, když kapela nečekaně uvolnila svoji skladbu People Are People pro nejmenovaný evropský automobil. Ikonickou hitovku zde najdeme v řadě rozdílných verzí a my vám dnes přihazujeme další vypečené coververze.

Ale na začátek si dáme originál s válečným videoklipem.

Už pár měsíců poté, co singl oficiálně vstoupil do hitparád, přispěchal německý televizní bavič GÖTZ ALSMANN se svou, poměrně vydařenou rockabilly verzí.

Jak by kolega Michal Husák prohlásil, výrazně svojskou verzi písničky představili A PERFECT CIRCLE na své protiválečné desce Motive. My vám jí představíme v live verzi, kterak ji James Keenan a spol. zahráli předloni v Brazílii na putovním festivalu Lollapalooza.

Ke skladbě se i pro její výrazně protiválečný text hlásí kapely napříč žánry. Takhle ji pojali po svém křesťanští elektronici CODE OF ETHIC.

Jako základ svého tracku Die Young si skladbu People Are People vybral na debutovou desku Digital Lows americký rapper CITIES AVIV.

Další verzi před třemi roky stvořil americký virtuos na indický strunný nástroj sarod JAMES WHETZEL. Elektroniku a bicí automat vedle sarodu nahrazují ještě housle a perkuse.

A co takhle street drumming formace SISTEM a sličná zpěvačka Emma?

Tak to bychom měli průlet napříč žánry a na závěr si pustíme samotnou reklamu, kvůli které celý článek vznikl. Za tohle účinkování automobilka vyplázla Daveovi honorář, který mu zaplatil roční náklady s fungováním jeho studia v New Yorku, jak to Gahan rozkrývá v rozhovoru v aktuálním čísle měsíčníku Rock & All. Jemu a temné popové legendě Depeche Mode je v něm věnovaných 7 stran. Pokud vás zajímá víc, pak utíkejte do nejbližší trafiky nebo si časopis rovnou na našem e-shopu předplaťte a máte klid.

Obsah prosincového čísla s Davem na obálce hledejte tady.

Pavel Zelinka

 

(Navštíveno 397krát, z toho 1krát dnes)
0
 

Hodnocení k článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...

TagySouvisející články