Patky a žiletky nechte doma – Good Charlotte dospěli

Rubrika:  Novinky, publikováno: 10.06.2017

Jsou jedni z té partičky, která dávala zvuk úvodní polovině první dekády nového tisíciletí. Staví se tak po bok Blink-182, Sum 41 nebo Simple Plan a kdo říká, že v té době Good Charlotte neposlouchal, tak je poslouchá dodnes. Jasně, trochu z těch výšin sestoupili – ostatně jako i zbylé jmenované formace, to však nic nemění na tom, že tahle marylandská partička patří do zlatého fondu punkrockové historie.

Good Charlotte se po šestileté odmlce vrátili loni v létě s deskou Youth Authority a rozhodně dali vzpomenout na éru, kdy pop-skate-punk hrála i mainstreamová rádia. I proto se nové elpíčko v žebříčcích prodejnosti vyšplhalo poměrně vysoko. Zároveň tak formace loni oslavila dvacet let svojí existence.

Když v Praze hráli přibližně před deseti lety, v publiku se to hemžilo fanoušky, kterým sotva zaschlo razítko na občance a emo styl byl na svém vrcholu. Jak ale doba postoupila, zestárla kapela a s ní i fanoušci. Prostě to bude plnokrevné a hlavně dospělé, o to se nemusíme vůbec bát.

A tak nás 16. června v karlínském Foru nečeká jen nostalgická vzpomínačka, ale kvalitní show, protože tahle parta dovede i se skoro čtvrtým křížkem na krku frontmana Joela Maddena udělat pořád slušný bordýlek.

Good Charlotte si na svou šňůru po Evropě, kde mimo jiné zahrají například v pařížském klubu Bataclan, berou několik rozehřívacích kapel. Na pražském vystoupení budou svou energii do natěšeného davu pumpovat žánroví kolegové State Champs a těžko zaškatulkovatelní řízci z Atlanty nesoucí jméno Issues.

Aleš Malár

(Navštíveno 111krát, z toho 1krát dnes)
0
 

Hodnocení k článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...

TagySouvisející články