Osobnosti české scény odkrývají Abendland

Rubrika:  CZ / Novinky, publikováno: 04.04.2016

Vítejte v Abendlandu. Vítejte ve světě, za jehož vznikem stojí skladatel Petr Kunze z kapely KOFE-IN a  textař Miroslav Černý. Ne svém rockově-písničkářském konceptuálním albu spojili síly s předními osobnostmi tuzemské hudební scény. Křest desky, která vyjde na CD a v knižní podobě, je naplánován na podzim.

Eponymní nahrávka Abendland by měla obsahovat folková písničkářská vyprávění, rockové balady a další melancholické i romantické písně. I proto autorská dvojice Kunze – Černý vsadila na více než desítku výrazných českých muzikantů napříč žánry. Nechybí mezi nimi Milan Cais (TATA BOJS), Jaromír Švejdík (UMAKART, PRIESSNITZ), Terezie Kovalová (CALM SEASON), Michal Němec (JABLKOŇ) Tomáš Fröde (IMODIUM), Petr Harazin (NEBE) Viktor Dyk (WAW), Olga Königová (ILLE), Jan Žamboch (ŽAMBOŠI) a v neposlední řadě bratr jednoho z hlavních autorů projektu Jan Kunze (KOFE-IN, MUNROE).

První ochutnávku nového hudebně-literárního světa se stala píseň Severozápad, která se i s videoklipem objevila koncem března na YouTube. Vypráví o neúnavném putování muže, který se snaží přežít v divoké přírodě zimní krajinou. Hlavním hrdinou i zpěvákem skladby je zmiňovaný Jan Kunze. Na konci videa lze mimo jiné zahlédnout i ruce stvořitelů Abendlandu, tedy Miroslava Černého a Petra Kunzeho.

Vojta Tkáč

(Navštíveno 322krát, z toho 1krát dnes)
0
 

Hodnocení k článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...Loading...

TagySouvisející články