Ondra Škoch v žižkovské Akropoli

Rubrika:  Novinky, publikováno: 11.04.2019

Bývalý baskytarista Chinaski Ondra Škoch představil v pondělí 8. dubna na koncertě v pražském Paláci Akropolis novou autorskou desku Řekni napořád, kterou při této příležitosti pokřtil hudebník a historik hudby David Eben. Ondra Škoch pojal koncert, na kterém oslavil i své čtyřicátiny, ve velkém stylu. Na pódiu se kromě sedmnáctičlenné kapely, vokálního kvarteta 4voice, smyčcového kvarteta Ristretto a farního sboru Schola Sv. Václava objevilo i několik hostů, zpěvačky Bára Fialová a Eva Matějovská, jazzman Petr Hanzlík kytarista Jiří Mašek, který album také produkoval.

V pondělí zaznělo během první části večera všech dvanáct skladeb z nové desky a druhá polovina koncertu připomněla doby, kdy Ondra Škoch působil ve skupinách Chinaski, Nitky a Manon 15. Když za bicí usedl Otakar Petřina, diváci opět dostali po delším čase šanci vidět čtveřici s Marpem, Petrem Kužvartem a bratry Škochovými pohromadě. Show vyvrcholila písní Shake it, při které Škoch v pestrobarevném kostýmu vyrazil mezi diváky roztančit celý sál. Za bicí usedl pro změnu Jáchym Grohman, syn zesnulého Pavla Grohmana, který byl zakládajícím členem skupiny Chinaski.

“Rok práce je za námi. Vše směřovalo k mému zatím největšímu koncertu. Společně s mou ženou Alicí jsme napsali album, které bylo naší účinnou terapií. Koncert, kterým jsem oslavil kulaté narozeniny, byl pro mě jedním z nejkrásnějších zážitků v životě. Díky neuvěřitelnému nasazení všech, kteří se podíleli, jak hudebně, tak i produkčně, to bylo opravdu parádní. Pro mě je to nový start, ” sdělil bezprostředně po křtu Ondra Škoch. Na pražský koncert naváží další dva, 16. května v brněnském Music Baru Metro a 8. června v Písku na městské slavnosti Dotkni se Písku. Vstupenky na brněnský koncert jsou už dostupné v sítí GoOut.

Pavel Víšek

(Navštíveno 210krát, z toho 1krát dnes)
0
 

Hodnocení k článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...

TagySouvisející články