Olin Nejezchleba s Malým bobrem složili hold Petru Skoumalovi

Rubrika:  Novinky, publikováno: 25.02.2020

V pondělí 9. března 2020 vydá Galén album písní Petra Skoumala Narodíme se jen jednou…, připomínající nedožité dvaaosmdesáté narozeniny, které by vynikající klavírista, dvojjediný skladatel a interpret nespočetného množství scénické a filmové hudby i písniček pro děti a dospělé oslavil o dva dny dříve. Své poslední koncerty Petr Skoumal absolvoval většinou v triu s Jaroslavem Olinem Nejezchlebou a Norbi Kovácsem, kteří nechyběli ani na koncertu k jeho nedožitým osmdesátinám v domovském Divadle v Dlouhé.

Loni vznikl záměr připomínat Skoumalovy písničky na koncertech, Olin Nejezchleba a Norbi Kovács spolu s řadou hudebníků z Mišíkových Etc… i odjinud připravili zájezdový pořad Pocta Petru Skoumalovi, který se setkal s mimořádným ohlasem a jeho repertoár byl natočen v říjnu 2019 (hlavně ve studiu Petrovice) i pro zmíněné album. Sedmičlenná skupina, v níž se sešli Jaroslav Olin Nejezchleba, Pavel Skála, Norbi Kovács, Milan Potoček, Vladimír Pavlíček, Pavel Novák a Jiří Zelenka, pro desku přijala „skoumalovský“ název Malý bobr (byť Skoumalovy dětské písně jsou zde jinak zastoupeny v menší míře) a do studia přizvala i vzácné hosty, zpěváka Marka Ebena a saxofonistu Jakuba Doležala.

Album Narodíme se jen jednou…, které obsahuje šestnáct písní a vzpomínkový text do bookletu pro něj napsal Jiří Černý, bude představeno 9. března na koncertě v paláci Akropolis, který začíná v 19.30. Někdejší spoluhráči Petra Skoumala zde představí výběr těch nejlepších „skoumalovek“ pro dospělé i dětské posluchače. Vstupenky na koncert jsou už v předprodeji Paláce Akropolis.

Pavel Víšek

(Navštíveno 266krát, z toho 2krát dnes)
0
 

Hodnocení k článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...

TagySouvisející články