Okradeným Jet8 pomůže benefiční koncert v klubu Buben

Rubrika:  CZ / Novinky, publikováno: 06.06.2016

Klub Buben bude svědkem výjimečného večírku, který dá pojmu pražská scéna nový rozměr. V punkrockovém doupěti se potká deset spřátelených kapel, aby s akustickou kytarou v ruce podpořily své kamarády.

Jet8 jsou už roky nedílnou součástí pražské podzemní scény. Vzešli z kulturní alternativy, hrávali na squatu Milada, domovem se jim stal holešovický Cross Club a vždy jim imponovalo ska a tvrdá kytarová hudba. Nedávno se vrátili z turné po Španělsku. Všechno šlo skvěle, jenže po vystoupení v Madridu jim někdo vykradl dodávku. Den na to odehráli ještě koncert v Avile na zapůjčené nástroje, úplně to ale nefungovalo, takže zabalili, co jim zbylo a předčasně se vrátili domů.

„Škoda na nástrojích a dodávce dělá asi sto tisíc korun, proto jsme rozhodli, že pro naší Dádu a její kluky uděláme mejdan a vybereme alespoň nějaké drobné,“ říkají The Chancers, kteří si benefit vzali pod křídla. Daniela hraje v The Chancers i Jet8 na saxofony všech druhů. Impulz k uspořádání benefitu byl jednoduchý: Podobná událost může být pro kapelu formátu Jet8 likvidační.

„Mě někdo ukrást věci na hraní, tak to balim,“ potvrzuje Vasil Nikolos, veterán české punkové scény. „Snad přijdou lidi a něco se vybere. Měli bychom si pomáhat,“ pokračuje kytarista, který na benefitu vystoupí s punk-rocka-billy modlou The Gangnails a zároveň vůbec poprvé představí nový projekt Time Shifters. „Bude to taková pozvánka na premiéru, která proběhne až v září,“ upřesňuje Vasil. Veřejnou premiéru si odbude i sólo projekt skotského zpěváka a kytaristy, Marca McKeeho už sedmnáct let můžete vídat na pódiu s The Chancers.       

„Poprosili jsme kamarády z kapel, aby přišli do Bubnu a zahráli pár skladeb. Postavíme akustické pódium, na kterém se budou točit,“ představují The Chancers dosud neozkoušený koncept večera. Každá z kapel zahraje dvě až pět skladeb, bude se jednat o čistě akustické verze, přičemž některé kapely zahrají táborákové verze vůbec poprvé.

Na akci kývli takřka všichni oslovení, pár se s těžkým srdcem a z časových důvodů omluvilo. Písně v netradičním akustickém podání předvede silná sestava rekrutující se především z pražské punkové, rockabilly a ska scény. Jmenovitě to jsou The Chancers (CZ/UK), The Gangnails, Dirty Blondes, Green Småtroll, Prague Conspiracy, Unholy Preachers, Rocket Dogz, Just for Being, Time Shifters, The Shifty Grifts a The Marco McKee Sound Explosion (UK). Podpořte kapelu v těžké chvíli a zažijte mejdan, který se nebude jen tak opakovat.

FB Eventhttps://www.facebook.com/events/1687297521537049/

 

 

na benefitu vystoupí:

The Chancers (CZ/UK), The Gangnails, Dirty Blondes, Green Småtroll, Prague Conspiracy, Unholy Preachers, Rocket Dogz, Just for Being, Time Shifters, The Shifty Grifts, The Marco McKee Sound Explosion (UK), Afterparty DJs

(Navštíveno 118krát, z toho 1krát dnes)
0
 

Hodnocení k článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...

TagySouvisející články