Ohlas Rock'n'All ve světě: Nejprve Kissáci a teď...

Rubrika:  Novinky, publikováno: 14.02.2018

Český hudební měsíčník Rock’n’All na žádost časopisu o hudbě a životním stylu  Rolling Stone upravil své logo. Vyhověl tak ředitelce amerického magazínu Maureen Lambertiové, která požádala o úpravu loga kvůli “hudební DNA”. Nové číslo časopisu Rock’n’All tak vychází s lehce pozměněným logem, jehož autorem je opět grafik Petr Foltera. ČTK o tom informovala šéfredaktorka měsíčníku Lucie Jedličková. “Respektujeme umělecké cítění našich kolegů z magazínu, jehož existence si hluboce považujeme,” uvedla Jedličková.

Časopis Rolling Stone, který komentuje kulturní i politické dění, založil v roce 1967 Jan Wenner společně s hudebním kritikem Ralphem Gleasonem. Za pět desetiletí Rolling Stone získal renomé díky komentářům hudebního i politického života Spojených států i svým ikonickým obálkám. Figurovali na nich nejen hudebníci jako Doors, Madonna nebo Lady Gaga, ale také prezidenti, herci či papež František. Nejslavnější je asi fotografie Annie Leibowitzové, na níž nahý John Lennon objímá zcela oblečenou manželku Yoko Ono. Lennon byl několik hodin po focení zavražděn. Na konci loňského roku většinový podíl v Rolling Stone koupila společnost Penske Media.

O tom, že jejich časopis sledují i ve Spojených státech, se redakce Rock’n’Allu přesvědčila také v souvislosti s obálkou lednového čísla, na které byla fotografie baskytaristy Geneho Simmonse z kapely Kiss. Titulka se totiž objevila objevila na facebookovém profilu i oficiálním Instagramu skupiny Kiss.

Měsíčník Rock’n’All založila před třemi lety redakce hudebních publicistů po odchodu z měsíčníku Rock & Pop. Vydavatelem je společnost ROCK & All, za kterou stojí podnikatel Richard Aška, posilující pozici časopisu na trhu. Vedle měsíčníku a Hudebních novin se na mediální scéně loni v březnu objevil jeho nový dvouměsíčník Rock History. Každé číslo se tematicky věnuje vybranému roku. V čele almanachu stojí zkušený hudební publicista Jaromír Tůma, mimo jiné bývalý šéfredaktor Melodie.

Hudební měsíčník Rock & Pop, jehož první číslo vyšlo na jaře roku 1990 v nákladu 120.000 výtisků, je také dále na trhu. Oba měsíčníky s podobným obsahem Rock & Pop a Rock & All fungují souběžně. Počet prodaných výtisků vydavatelé neuvádějí

Redakce

(Navštíveno 399krát, z toho 1krát dnes)
0
 

Hodnocení k článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...

TagySouvisející články