Obsah říjnového čísla magazínu Rock&All

Rubrika:  Novinky, publikováno: 03.10.2016

The Cure – Té partě nikdo neprorokoval nijak zářnou budoucnost. Nějakých čtyřicet let poté stále plní velké sály. Proč The Cure pořád táhnou a čím oslovují dnešní dvacetileté lidi? (Jana Kománková, Pavel Zelinka, Martin Zoul, Petr Adamík)

Rock & Top – Sting, Mono, Jan Spálený, Rage Against The Machine, Criminal Colection, Support Lesbiens, Laurie Anderson, The Beatles

Téma: Už můj vlak v dáli duní – Napadlo vás někdy přemýšlet o tom, kolik znáte písniček o cestování vlakem? Z původně nenápadného tématu se stalo monstrum, nekonečné co do počtu i rozmanitosti… (Michal Bystrov)

scr10169

Jelen – Je vlastně malý zázrak, že kapela s tak divným názvem, netradičním obsazením a nezařaditelným stylem nasbírala rychle tolik nadšených fanoušků. Nyní je tu nová deska! (Roman Jireš)

Deap Vally – Lindsey Troy a Julie Edwards, dvě dámy, které se do toho umějí řádně opřít, rozhodně nejsou jen jakousi exotickou atrakcí. Před pražským vystoupením, kde předskakovaly Red Hot Chili Peppers, byl čas si s oběma hudebnicemi popovídat. (Pavel Zelinka)

Sum 41 – Osobní tragédie může být pro umělce tou nejlepší múzou. Své by o tom mohli vyprávět kanadští Sum 41, kteří se poté, co si frontman Deryck Whibley sáhl kvůli bouřlivému stylu života až na dno, pomalu vracejí na výsluní. (Jakub Poštolka)

scr101621

Lenny – Na debutové album nespěchala a nejdříve ohledala terén dvěma autorskými EP. Ve svých pouhých 22 letech s přehledem zvládla tlak ze strany vydavatelství, publicistů i fanoušků a na jednom z nejočekávanějších alb letošního podzimu nic nepokazila. Klobouk dolů! (Roman Jireš)

Jamie T – Floutek z Wimbledonu dospěl, ale do hudby se mu podařilo vrátit mladickou rozmařilost. Album Trick je plné silných příběhů. Co z něj dělá jednu z nejvíc britských desek současnosti (Ondřej Horák)

Xindl X – Xindlovi X na albu Kvadratura záchranného kruhu do písní prosakuje motiv vody nejen v singlu Na vodě. Své nové písně označil za příběhy topících se lidí a uznává, že jeho deska příliš nesvádí k optimismu. (Roman Jireš)

Pixies – Ač se to nezdá, rozhovor o Pixies s jejich novou basačkou Paz Lenchantin je překvapivě zábavná příležitost. Má totiž za sebou nespočet zajímavých angažmá. (Pavel Zelinka)

scr101620

Barry Gibb – Poslední žijící člen legendární trojice Bee Gees pokouší osud a vydává sólové album In The Now, což byl původně hlavní podnět k rozhovoru. Zároveň však oslavil sedmdesátku, což přímo svádí k širšímu ohlédnutí. (Marcel Anders/Jan Tesař)

Mistři v přítmí – Justin Adams (TOMÁŠ S. POLÍVKA)

Rock & All Interview: Michal Hrůza – I když to není jasně daným pravidlem, naše velké „bilanční“ rozhovory nezřídka děláme u příležitosti nějakého výročí. A tak tomu je i v případě Michala Hrůzy, který na konci prázdnin oslavil své 45. narozeniny. (Petr Korál)

scr101626

Malignant Tumour – Kdo by neznal jejich ulítlé, provokativní, ale hlavně zábavné videoklipy? Ostravská skupina letos slaví už 25 let a to byl dostatečný podnět k povídání s frontmanem Bilosem (Petr Adamík)

Kansas – Prošli řadou krizí, k radosti nesčetných fanoušků tu však stále jsou, aktivně koncertují a právě vydali jedno ze svých nejlepších alb. (Petr Nožička, Petr Adamík)

Of Mice & Men – Letos už se americká úderka přihlásila s živákem Live At Brixton, teď přišla na řadu studiová novinka Cold World. A jelikož je zvukově zcela jinde než zbytek diskografie, budí mezi fanoušky živé debaty. (Milan Říský)

John Wolfhooker – Česko-slovenský kvartet patří bez debaty mezi to nejzajímavější, co se na domácí scéně za poslední roky urodilo. (Jakub Poštolka)

scr101635

Van Morrison – Legendární písničkář vydává nové album a z rozhovoru se dozvíte, jaké to je, dělat muziku takhle dlouho a být úspěšnou známou osobou… Tedy v jeho případě spíš to, jak je to nesnesitelné a nedá se to vydržet. (Marcel Anders/Jan Tesař, Jaroslav Riedel)

Slade / Smokie – Své nejlepší roky prožily obě kapely na přelomu 70. a 80. let a jejich současné sestavy s těmi původními nemají příliš společného. Přesto je v Česku o jejich vystoupení stále zájem. (Roman Jireš)

Na vlastní uši – Peter Aristone (Ondřej Krista)

Recenze – Nick Cave, Faith No More, Wilco, A Day To Remember, Mono, Ed Harcourt, Amaranthe, Daniel Lanois, Xindl X, Moddi, Angel Olsen, Lenny, Marillion, Lydia Lunch, GHB, David Koller & Friends, Bon Iver, Frank Zappa, Archive, New Model Army, Okkervil River, White Lies, Peter Bjorn And John…

scr101628

Svěženky – Gengahr, Angel Olsen, Knocked Loose (Vojta Tkáč, Pavel Zelinka, Jakub Poštolka)

Live – Red Hot Chili Peppers, Nickelback, Skrillex, King Crimson, The Who, Blixa Bargeld, Wolf Alice, Prague Sounds Good, Die Antwoord

Ozvěny amerického jihu – Josh White, Charlie Daniels (Michal Bystrov)

Jazz & Blues – Doyle Bramhall II, Dr. John, Nik West (Pavel Víšek)

Globální kuchyně – Folkové prázdniny, Glatt und Verkehrt (Petr Dorůžka)

scr101641

(Navštíveno 959krát, z toho 1krát dnes)
0
 

Hodnocení k článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...

TagySouvisející články