Objem nelegálního stahování hudby ve světě neustále roste

Rubrika:  Novinky, publikováno: 23.01.2016

Množství hudby stažené na pirátských serverech vzrostlo o 16,5 % během druhého pololetí roku 2015 ve srovnání s jeho první polovinou.

To říká analýza společnosti MUSO, která sledovala aktivitu na 576 internetových stránkách, které se „plně věnovaly hudebnímu pirátství nebo obsahovaly významné množství nelegálního obsahu“. Na zmíněných stránkách MUSO zaznamenala přes 2 miliardy návštěv, bráno celosvětově. Výzkum pochází ze studie, kterou MUSO vydala pod názvem 2015 Global Music Piracy Insights.

Zajímavé je, že hudba byla zasažena pirátstvím nejvíce: na torrentových stránkách zabývajících se mediálním obsahem různých typů naopak provoz spadl o 20 % za stejné období. Celkově MUSO studovala 840 různých torrentových stránek a proxy serverů, které přitáhly přes 10 miliard návštěv za rok. Společnost také sledovala stránky s nelegálním streamingem hudby, kde shledala nízkou aktivitu. Největším hříšníkem v této oblasti byla Ruská federace – největší provozovatel streamovacích webů na světě. Spojené státy naopak vedou žebříček v návštěvnosti torrentových stránek. Nicméně bereme-li zvlášť hudební pirátství, byly USA na třetím místě, Německo na čtvrtém a Velká Británie na místě třináctém. USA podle studie MUSO tvoří 10 procent globálního hudebního pirátství s 213 miliony návštěv zmíněných nelegálních serverů za rok 2015.

Generální ředitel MUSO Andy Chatterley říká: „Ukazuje se, že obrovská část posluchačů na světě je pirátsky značně aktivní, ale je tu velká příležitost s nimi znovu navázat kontakt a přetáhnout je k existujícím legálním zdrojům. To je klíčový cíl, o který usilujeme prostřednictvím naší technologie RETUNE, která společně s naší analýzou trhu mění pirátství v příležitost k nacházení nového publika.“

Jan Tesař

(Navštíveno 216krát, z toho 1krát dnes)
0
 

Hodnocení k článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...

Tagy
Warning: implode(): Invalid arguments passed in /data/web/virtuals/106488/virtual/www/wp-content/themes/rockandall-new/functions.php on line 644