NüDrive: alternativní metal po brněnsku

Rubrika:  Novinky, publikováno: 17.05.2019

Vydáním své nadějně znějící dlouhohrající prvotiny Echoes Of The Past začátkem tohoto roku definitivně potvrdila postavení jednoho z objevů tuzemské rockové scény formace NüDrive z Brna. Jak lapidárně říká její bubeník Jakub Hvězda (na pomyslné power trio ho doplňují zpěvák a kytarista Jan “Merw” Mrva a baskytarista Petr „Skála“ Skalický), „kapela vnímá hudbu jako prostředek pro vyjádření emocí a myšlenek a za pomoci podladěných kytar a bicích s groovovým feelingem ji předává dál“.

Sami NüDrive označují své hudební počínání jako alternative metal. Každopádně v něm můžete slyšet odkaz grunge rocku, crossoveru a nu-metalu 90. let, ostatně soubor za své vzory a zdroj inspirace považuje skupiny jako Korn, Limp Bizkit, Rage Against The Machine, Nirvana a další. Zároveň se však snaží nikoho nekopírovat a jít svojí vlastní cestou.

Úplné kořeny NüDrive sahají deset let nazpátek, do podzima 2009, kdy si dva hudební nadšenci šli prostě jen tak společně zahrát. Následně se v kapele vystřídalo poměrně velké množství muzikantů a až na podzim roku 2015 se ke kytaře a bicím konečně přidala i baskytara. Stávající obsazení se vytvořilo předloni v létě a teprve poté si pánové odbyli svůj koncertní křest, k němuž došlo v oblíbeném brněnském klubu Melodka. Dosavadní největší úspěch? „Asi to, že naše skladba See My Soul se udržela po šest týdnů v hitparádě Česká desitka na Radiu RockZone, z toho dva týdny byla na prvním místě.“ V nejbližších měsících mají NüDrive v plánu natočení videoklipu.

Petr Korál

(Navštíveno 178krát, z toho 1krát dnes)
0
 

Hodnocení k článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...

TagySouvisející články