Nový videoklip láká k posmrtně vydanému EP Davida Bowieho

Rubrika:  Novinky, publikováno: 10.01.2017

8.ledna 2017 by DAVID BOWIE oslavil 70 let. Přesně v tento den se na veřejnost dostalo EP No Plan s „novou“ muzikou, na které zpěvák pracoval během posledních měsíců života. Tato hudba byla nahrána společně s písněmi na jeho poslední album Blackstar, skladby se objevily také na soundtracku k Bowieho muzikálu Lazarus (informovali jsme zde).

Krátce po umělcově úmrtí v loňském roce bylo oznámeno, že si mistr vyhradil právo na kontrolu vydaného materiálu i po smrti. Po vkusné (a výborně vybrané) best-ofce Legacy se tedy na svět dostává další z nahrávek, jejíž vydání sám Bowie před smrtí posvětil. Na čtyřskladbovém EP najdeme zpěvákův testament – skladbu Lazarus (objevila se i na poslední řadovce) a nové písně No Plan, Killing A Little Time a When I Met You.

Právě ke skladbě No Plan vznikl i videoklip v režii Toma Hingstona. V něm hrají hlavní roli staré televizory umístěné v obchodě Newton Electrical. Na problikávajících obrazovkách se objevují části textu, jež k výloze přilákají zástupy diváků, kteří nakonec sledují raketu mířící do vesmíru. Tu na poslední vteřiny vystřídá obraz Bowieho u mikrofonu. Klip je tedy protkán vodítky ke zpěvákově minulosti (obchod odkazuje na film The Man Who Fell To Earth, téma vesmíru se zase v textech objevovalo v různých obměnách po celý zpěvákův život). Hudebně se skladba nese v duchu poslední řadovky a celé EP by do ní bez problémů zapadlo (můžeme je tedy chápat jako její rozšíření).

David Bowie zemřel 10. ledna 2016, kdy ve věku 69 let podlehl rakovině jater. Připomínáme ještě, že si v těchto dnech můžete zajít do kina na dokumentární snímek David Bowie je…, který mapuje stejnojmennou výstavu, jež proběhla ve Victoria & Albert Museum v Londýně v roce 2013 (informovali jsme). Na ploše sta minut mohou diváci sledovat ty nejdůležitější artefakty ze zpěvákova života, doplněné o komentáře od blízkých osob z jeho okolí.

Aleš Lochman

(Navštíveno 201krát, z toho 1krát dnes)
0
 

Hodnocení k článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...

TagySouvisející články