Nový singl Nine Inch Nails je venku

Rubrika:  Novinky, publikováno: 22.12.2016

Jak jsme už před pár dny informovali, NINE INCH NAILS za pár hodin, tedy 23. prosince, vydají pětiskladbové EP Not The Actual Events. Na něm Trent Reznor spolupracoval s Atticusem Rossem, který se nově stal novým oficiálním členem „Devítipalcových hřebíků“. Oba pánové mají za sebou také několik filmových soundtracků.

Těsně před vydáním nového materiálu (který se objeví v digitální verzi, na vinylu a dále na blíže nespecifikovaném fyzickém nosiči) vypouští autorská dvojice první ochutnávku v podobě skladby Burning Bright. Řádně špinavý, syrový a hutný industriální zvuk dává za pravdu oznámení, že by se mělo jednat o „nepřátelskou, celkem nepřístupnou nahrávku.“ Posuďte sami.

Nine Inch Nails však fanouškům připravili ještě jeden dárek. Na jaře vychází limitovaná edice klasického alba The Fragile, která dostala název The Fragile: Deviations 1. Na ploše 37 skladeb tady Reznor společně s Rossem znovu nahlédli pod pokličku kultovních písní, které místy výrazně přepracovali. „Tohle album zaujímá velmi důležité místo v mém srdci. Během jeho skládání jsem si procházel bouřlivým obdobím a jeho opětovné navštívení pro mě byla forma terapie. Jako experiment jsem také odstranil všechny vokály,“ dodává autor. „S Atticusem jsme staré známé skladby ozdobili hudebními motivy, které jsem doteď nikde nepoužil, ale vznikly právě při skládání The Fragile. Výsledkem je tak nový ucelený obraz, o který se chceme podělit.“

Médii prošla zpráva, že kapela by během příštího roku měla vydat nové studiové album a vyrazit na turné. Jednalo by se o první dlouhohrající materiál od desky Hesitation Marks, která vyšlo v roce 2013.

Aleš Lochman

(Navštíveno 210krát, z toho 1krát dnes)
0
 

Hodnocení k článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...

TagySouvisející články