Teenage Time Killers – nová punková superskupina

Rubrika:  Novinky, publikováno: 07.08.2015

Zapomeňte na stadionový rock FOO FIGHTERS. Kořeny nové kapely, ve které má Dave Grohl prsty, jsou třicet let staré a vycházejí z undergroundové líhně západního pobřeží Spojených států.

Tahle základní parta ale nalákala do studia dalších téměř 30 (!) hostí jak z řad pamětníků rodících se kultovních formací, tak muzikantů, pro které byly tehdejší nahrávky směrovkou jejich vlastního směřování. Představte si zvuk Grohlových PROBOT a smíchejte ho s ikonickými nahrávkami přelomu 70. a 80. let. Tak prý zní debutová deska formace, která dostala „skromný“ název Greatest Hits Vol. 1. Číslovka na konci napovídá, že tohle je zřejmě teprve začátek původně jednorázového projektu.

Tahle základní parta ale nalákala do studia dalších téměř 30 (!!!) dalších hostí, jak z řad pamětníků rodících se kultovních formací, tak z muzikantů, pro které byli tehdejší nahrávky směrovkou jejich vlastního směřování. Představte si zvuk Grohlových Probot a smíchejte ho s ikonickými nahrávkami přelomu 70. a 80. let. Tak prý zní debutová deska kapely, která dostala skromný název „Greatest Hits vol.1“. Číslovka na konci napovídá, že tohle je zřejmě teprve začátek původně jednorázového projektu.

„Všechno ve studiu proběhlo tak hladce, že opravdu uvažujeme o pokračování nahrávání našich ,největších hitů‘,“ přiznal Rolling Stonu Reed Mullin. Zda se tenhle vehikl poháněný čistou HC punkovou energií vypraví na pódia, je zatím ve hvězdách.

Zájem o Teenage Time Killers je ale velký, takže šance uvidět pány pohromadě je velká. „Ježkovy voči,“ směje se Dave Grohl při představě koncertů nové kapely. „To se budu muset naučit basové linky do více než dvaceti skladeb, které jsem odehrál ve studiu. A věřte mi, že tyhle tříakordové vypalovačky nejsou pro basáka žádná sranda,“ zakončuje s nadsázkou Grohl přemítání nad budoucností tělesa.

Pavel Zelinka

(Navštíveno 445krát, z toho 1krát dnes)
0
 

Hodnocení k článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...

TagySouvisející články