Nová plastová pětilibrovka přehrává LP

Rubrika:  Novinky, publikováno: 11.10.2016

The Bank Of England dala minulý měsíc do oběhu novou menší pětilibrovku z plastického polymeru. První vydané kusy bankovek jsou již vyhledávanou položkou mezi sběrateli, ale ukazuje se, že zřejmě budou vysoce ceněné i mezi sběrateli vinylových desek.

Je dobře známo, že lze sestrojit jednoduchý gramofon s pomocí jehly a papírového kuželu, ale nová pětilibrovka dokáže jehlu nahradit velmi elegatním způsobem. Je to způsobeno patrně použitým materiálem a jeho tvarem, který pěkně pevně drží a dobře se dostává do drážek desky.

Neposkytuje to sice ten pověstný měkký zvuk, o kterém audiofilští sběratelé LP často básní, ale stejně je to pozoruhodný jev. Můžete posoudit sami a zhlédnout video, které natočil uživatel YouTube jménem Michael Ridge. Vybral si k tomu příhodnou skladbu: Money Money Money od Abby.

Nic vám nebrání vyzkoušet si to také na písních The Beatles – Money (Thats What I Want), Lil Wayne – Got Money nebo třeba Luniz – I Got Five On It, ale nedivte se pak, že vám to trošku poškrábe, případně dokonce znehodnotí váš drahocenný vinyl. Za to už nikdo neručí…

Jan Tesař

(Navštíveno 306krát, z toho 1krát dnes)
0
 

Hodnocení k článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...

Tagy
Warning: implode(): Invalid arguments passed in /data/web/virtuals/106488/virtual/www/wp-content/themes/rockandall-new/functions.php on line 644