Soak, Róisín Murphy nebo Florence + the Machine? Nominace na Mercury Price se zužují.

Rubrika:  Novinky, publikováno: 19.10.2015

Ceny Mercury Prize jsou nejsledovanějěí hudební anketou Britských ostrovů. V minulosti pomohly zářné kariéře například PJ Harvey, Portishead nebo Arctic Monkeys. Porota složená z britských hudebních kritiků a významných osobností hudebního průmyslu zůžila výběr kandidátů na letošního vítěze a my vám je teď krátce představíme:

Róisín Murphy – Hairless Toys

Bývalá zpěvačka Moloko vydala po mateřské pauze dospělé taneční album. 14. listopadu ho představí v pražském Lucerna Music Baru.


Wolf Alice – My Love Is Cool

Indie rocková kometa letošního roku. Brze se jí v tištěném Rock&All pověnuje kolega Vojtěch Tkáč.


Aphex Twin – Syro

Samorost elektronické scény se vrátil na hudební scénu a znovu z něj učůravávají fanoušci a hudební publicisté v trojstupech.


C Duncan – Architect

Další nováček, kterému se vstup na scénu povedl možná lépe, než si kdy vysnil. Zasněný indie rock neohromuje decibely, originalitou rozhodně 26letý multiinstrumentalista rozhodně nešetří.


Eska – Eska

Eska není jen značka kola, ale také britská zpěvačka původem ze Zimbabwe, která se mixem funku, soulu, popu a indie kytarovky proboxovala s bezejmeným debutem do prestižního výběru.


Florence + the Machine – How Big How Blue How Beautiful

Uhrančivá královna současného britského popu. Její nominace dává rozhodnutí umístit její plakát do říjnového čísla Rock&All na aktuálnosti!


Ghostpoet – Shedding Skin

Trochu jiný, a nutno podotknout, mnohem zajímavější pohled na rap nabízí už na třetí desce anglický rapper a básník Obaro Ejimiwe aka Ghostpoet. Ten novinovanou nahrávku ohlásil jako „přirozenou, akustickou nahrávku“, kterou napsal s kytarou.


Benjamin Clemetine – At Least For Now

Dlouho očekávaný dlouhohrající debut písničkáře a básníka Benjamina Clemetineho, jemuž drží palce Sir Paul McCartney, Charles Aznavour, David Byrne nebo Björk.


Jamie xx – In Colour

Bývalý úhlavní člen indiepopové sebranky The xx na druhé a nutno podotknout, mnohem výraznější i úspěšnější sólové desce.


Soak – Before We Forgot How To Dream

Osmnáctiletá písničkářská hvězdička z Irska týden před nominací zahrála v pražském klubu Chapeau Rouge. V říjnových Svěženkách v tištěném Rock&All jí věnujeme krátký profil.


Gaz Coombes – Matador

Bývalý předák indie rockových Supergrass se už pět let pohybuje na sólové dráze. Druhá deska se mu evidentně mimořádně vydařila.


Slaves – Are You Satisfied?

Z lo-fi punkových pozic za dva roky nejdříve do nominace potenciálních hvězd BBC Radio 1 a následně potvrzení očekávání na Mercury Prize. Kam to tahle dvojice ještě dotáhne?

A koho byste nominovali jako nejlepší letošní desku Britských ostrovů a přilehlého okolí vy?

(Navštíveno 220krát, z toho 1krát dnes)
0
 

Hodnocení k článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...

TagySouvisející články