Noel Gallagher v létě podpoří U2 a na podzim vydá novinku

Rubrika:  Novinky, publikováno: 25.04.2017

O věčném šuškání týkajícím se obnovení legendárních OASIS víme snad všichni. Že se oba bratři Gallagherovi věnují hudbě i po rozpadu společné hudební dráhy, je též poměrně známé. Co je však novinkou, je vyjádření Noela Gallaghera ohledně vydání nového alba.

Formace NOEL GALLAGHER’S HIGH FLYING BIRDS vznikla roku 2010, přičemž vyjma Noela a dalších se na její tvorbě podílí i někdejší bubeník Oasis Chris Sharrock. Kapela má zatím na kontě dvě studiovky: svůj debut z roku 2011 a pozdější počin Chasing Yesterday (2015).

Nyní se připravuje třetí deska, jejíž uvedení na prodejní pulty bylo původně plánované na červen letošního roku. Nedávno však Gallagher informoval, že je vydání posunuto na listopad. Název novinky dosud není známý ani předběžně, pod tlakem médií však hudebník zmínil, že jedna ze skladeb se jmenuje prostě Instrumental Number Three.

Kromě práce na nadcházející studiovce bude Noel Gallagher v létě doprovázet U2 na výročním turné ke kultovnímu albu The Joshua Tree (1987). Nejblíže České republice se tato „dvojka“ hudebních géniů objeví v Berlíně.

Ema Šimečková

(Navštíveno 94krát, z toho 1krát dnes)
0
 

Hodnocení k článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...Loading...

TagySouvisející články